, środa 14 kwietnia 2021
Polska otwiera granice z krajami Unii Europejskiej
Polsko-czeskie przejście graniczne zostanie otwarte 13 czerwca. fot: MMDodaj do Facebook

Polska otwiera granice z krajami Unii Europejskiej

MM
Polski rząd zdecydował o otwarciu granic z krajami Unii Europejskiej. Polska zniesie kontrole na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej o północy z 12 na 13 czerwca.

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki proces otwierania granic ma być stopniowy. W pierwszej kolejności otwarte zostaną granice z krajami Unii Europejskiej. Od 16 czerwca wznowione zostaną zaś loty międzynarodowe. Na ten moment nie ma informacji, jak do planowanego terminu otwarcia polsko-czeskiej granicy odniesie się rząd Czech. Zgodnie z przyjętą przez Czechów zasadą kontrola graniczna z Polską miała być zniesiona w poniedziałek, 15 czerwca. Wynika to z przyjętego przez czeski rząd systemu oznakowania państw europejskich pod kątem możliwości podróżowania, w ramach którego Polska oznaczona została kolorem zielonym, którym oznaczono kraje niskiego ryzyka

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama