, wtorek 10 grudnia 2019
Podpisano umowę na modernizację ulicy Krętej
Termin wykonania przedmiotowej inwestycji to maj br. fot: Gmina ChybieDodaj do Facebook

Podpisano umowę na modernizację ulicy Krętej

mat.pras.
13 stycznia 2017 r. wójt gminy Chybie podpisał umowę na realizację zadania pn.: „Przebudowa ul. Krętej w miejscowości Mnich wraz z budową kanalizacji deszczowej”. Wykonawcą zadania jest firma Instal-Bratek s.c. z Piasku. Umowa opiewa na kwotę 359 695,80 zł..

W ramach umowy zostaną wykonane prace, takie jak budowa kanalizacji deszczowej o łącznej długości 387,27 m oraz przyłączy do wpustów ulicznych o łącznej długości 23,93 m, przebudowa istniejącej drogi poprzez wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na odcinku, gdzie występuje obecnie nawierzchnia z destruktu asfaltowego, przebudowa istniejącej drogi poprzez wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej wraz 
z konstrukcją na odcinku, gdzie występuje obecnie nawierzchnia gruntowa, zabudowa krawężników drogowych, najazdowych oraz oporników drogowych, zabudowa studzienki ściekowej.

Termin wykonania przedmiotowej inwestycji to maj br. Gmina Chybie pozyskała dofinansowanie na modernizację gminnej infrastruktury drogowej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Do modernizacji oprócz ul. Krętej zgłoszona została również ul. Okrężna, w przypadku której zaprojektowano poszerzenie pasa jezdni, wykonanie pobocza oraz wymianę nawierzchni. Przebudowa ul. Okrężnej zaplanowana do października 2017r.

Inwestycje przyczynią się do poprawy stanu technicznego i unowocześnienia infrastruktury drogowej w gminie. Dzięki zwiększonej dostępności transportowej ulegnie poprawie także bezpieczeństwo mieszkańców.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama