, środa 3 marca 2021
PKS Bielsko-Biała zawiesza część połączeń do Skoczowa i Cieszyna
PKS Bielsko-Biała zawiesza m.in. wszystkie weekendowe i świąteczne kursy do Cieszyna. fot: Agnieszka KaczmarczykDodaj do Facebook

PKS Bielsko-Biała zawiesza część połączeń do Skoczowa i Cieszyna

JM
Od 1 marca PKS Bielsko-Biała zawiesza wszystkie weekendowe i świąteczne połączenia na trasie z Bielska-Białej do Cieszyna i Skoczowa. To nie jedyne zmiany jakie czekają podróżnych.

Zgodnie z nowym rozkładem jazdy zawieszone zostało również cześć porannych i wieczornych kursów, odbywających się w ciągu tygodnia. To kursy z godz. 19:00 relacji Bielsko-Cieszyn i godz. 20:30 relacji Cieszyn-Bielsko oraz kursy z godz. 4.35 i 5.20 ze Skoczowa do Bielska-Białej oraz z Bielska-Białej do Skoczowa z godz. 5.10 i 22.20. Zmiany dotyczą również połączenia relacji Bielsko-Wisła. W tym przypadku zawieszony został kurs z godz. 11.00. Podobnie jak kurs z Wisły do Bielska-Białej z godz. 12.40.

Powód jak zawsze ten sam - nierentowność. Właścicielem PKS Bielsko-Biała jest powiat bielski i to przede wszystkim o mieszkańców tego regionu ma dbać. Marek Małacha, prezes bielskiego PKS-u na łamach portalu gazeta.pl wyjaśnia, że zgodnie z przepisami przedsiębiorstwo ma obowiązek zorganizować transport tylko na terenie powiatu bielskiego. Połączenia z miastami powiatu cieszyńskiego są już połączeniami wojewódzkimi, którymi organizacją PKS może, ale nie musi się zajmować.

Na razie spokojnie spać mogą pasażerowie podróżujący autobusami bielskiego PKS-u na trasie z Bielska-Białej do Chybia i Strumienia. Wszystko dzięki temu, że tamtejsze samorządy, postanowiły współfinansować połączenia na tych liniach. Nie wiadomo jednak jak długo ta współpraca będzie obowiązywać. Obecnie toczą się negocjacje w sprawie przedłużenia umowy w tej sprawie. Ich wynik ma być znany na przełomie marca i kwietnia. - Mamy podpisane porozumienie, że do momentu ich zakończenia autobusy bielskiego PKS-u dalej będą kursowały - mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Chciałem zwrócić uwagę na mały fakt ... może nie istotny, ale jednak... właścicielem PKS Bielsko-Biała jest powiat bielski, więc może w tej sytuacji należy się ukłonić w stronę starostwa i Pana starosty J. Nogowczyka...bo kto jak kto, ale gminy mają dość zadań własnych, a powiaty to chyba jedynie dbają o utrzymanie stołków i pełne korytko...drogi nieremontowane latami, szkoły ponadgimnazjalne najlepiej pozamykać, szpital najlepiej sprywatyzować ... ehh oto Polska właśnie...

CIESZYN ROBI SIę WIOCHą GDZIE NIE MA PRACY A TERAZ NAWET KOMUNIKACJI!!!!
A PAN BURMISTRZ GDZIE CHCE ZROBIć MIASTO TURYSTYCZNE?W CIESZYNIE?śMIECHU WARTE PRZECIERZ TU JEST TYLKO WZGóRZE ZAMKOWE I NIC WIECęJ!!!RUSZ SIę PAN PANIE BURMISTRZU I ZACZNI COś ROBIć POżYTECZNEGO DO MIASTA BO NIE PO TO PANA WYBRALI !!!

Bez PKS-u, bez PKP- bez przyszłości!

"Staramy się być miastem turystycznym"-śmiechu warte p.Szczurek.Kończ Waśc,wstydu zaoszczędź!

NIE BĘDZIE NICZEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja pieprzę przecież to się w głowie nie mieści!!!!!!!
Strumień i Chybie potrafią zadbać o swoich mieszkańców - i wiedzą że do nierentownych połączeń trzeba dopłacić żeby zapewnić WŁASNYM mieszkańcom dojazd do większych miast - a Burmistrz Cieszyna to co za przeproszeni robi od czasu wybory - NIC, NIC i jeszcze raz NIC!!!

@ EXIMUS -> inne mniejsze miasta mają dobre zarządzanie i pokazują że jak się chce zadbać o połączenie ze światem to można to zrobić!!!
Panie Szczurek - > Cieszyn miastem turystycznym - no raczy Pan żartować!!!

Przepraszam za błąd w drugim podpunkcie, bo w Cieszynie mi przybyło 5 tys mieszkańców.

To może na początek napiszę co na ostatniej sesji Rady Miasta powiedział Pan Mieczysław Szczurek "Staramy się być miastem turystycznym"
No dobra OK. Zobaczmy jak Cieszyn wypada z innymi miastami na tle komunikacji.

Cieszyn ok 35 tys mieszkańców, Olsztynek 6 tys mieszkańców (miasto na Warmii, blisko Grunwaldu)
Olsztynek - połączenia kolejowe do Warszawy, Olszyna, Krakowa, Katowic + autobusowe do Krakowa, Katowic, Płocka, Warszawy + sieć lokalnych połączeń kolejowych i autobusowych do najbliższych miejscowości nawet w wakacje, niedziele i święta.

Cieszyn ok 40 tys mieszkańców, Hajnówka 21 tys mieszkańców (miasto w tzw Polsce B)
Hajnówka połączenia kolejowe do Siedlec i Białegostoku oraz rozwinięta sieć komunikacji autobusowej dalej w Polskę i miejscowości w tzw bliskiej okolicy,podobnie w Olsztynku.

CIESZYN
Marne połączenia kolejowe, marne połączenia PKS-u zwija się tą firę na dodatek komunikacja z miastem powiatowym wykonywana jest pojazdami typu BUS patrz to cywilizacyjna zapaść.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama