, wtorek 11 sierpnia 2020
PKP od września startuje z remontami!
Ruszają remonty na liniach kolejowych w cieszyńskim. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

PKP od września startuje z remontami!

PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowały już harmonogram remontowy na najbliższe tygodnie na torach województwa śląskiego, w tym też powiatu cieszyńskiego. Gdzie rozpoczną się remonty w cieszyńskim od września i których konkretnie odcinków kolejowych będą dotyczyć?

Jak podaje portal informacyjny silesiainfotransport.pl, we wrześniu będą toczyć się prace remontowe na linii kolejowej nr 90, czyli na torach kolejowych łączących Zebrzydowice i Cieszyn. Prace remontowe potrwają tam do 29 września. Jak podaje portal, będzie to kontynuacja prac związanych z naprawą obiektu inżynieryjnego na odcinku Cieszyn Marklowice - Cieszyn. W tym czasie na tym odcinku zostanie zapewniona komunikacja zastępcza za wszystkie pociągi Kolei Śląskich, z kolei pociągi międzynarodowe na odcinku Cieszyn - Czeski Cieszyn będą kursować bez zmian.

Zaplanowany remont linii nr 90 na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn też już jest wpisany w najbliższy harmonogram. Według planów PKP PLK ma rozpocząć się 17 października br.

Spore utrudnienia czekają podróżnych korzystających z pociągów do Wisły. W okresie od 4 września do 4 grudnia br. będzie też prowadzony remont na linii kolejowej nr 191, czyli Goleszów - Wisła Głębce. W tym okresie na czas naprawy obiektu inżynieryjnego nastąpi wstrzymanie ruchu na odcinku Goleszów - Ustroń. Na odcinkach Goleszów - Wisła Uzdrowisko oraz Skoczów - Wisła Głębce nie będą kursowały pociągi Kolei Śląskich, ale zostanie wyznaczona autobusowa komunikacja zastępcza (za każdy pociąg autobusy w obu relacjach). Z kolei weekendowe pociągi IC będą zaczynać i kończyć bieg w stacji Bielsko Biała Gł., z komunikacją zastępczą na odcinku Bielsko Biała GŁ. - Wisła Głębce.

Pełny artykuł portalu silesiainfotransport.pl tutaj.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kto z redakcji czytał ze zrozumieniem cytowany artykuł portalu silesiainfotransport.pl ?

Tam jest napisane, że remont infrastruktury na linii 90 Zebrzydowice – Cieszyn potrwa do 29 IX

Inna sprawa, że ani razu nie widziałem, żeby się tam coś działo (a jeżdżę tamtędy codziennie), no dobra pociągi towarowe jeżdżą tamtędy tak jak jeździły. Więc jaki remont, chyba na papierze?

No to wszystko jasne - w rozkładzie jazdy PKP połączenie Cieszyn - Zebrzydowice na odcinku Cieszyn - Cieszyn Marklowice zostało wyznaczona komunikacja zastępcza - busami (Bus 94304). Tyle tylko, że taka komunikacja widnieje już od początku wakacji. Co to ma być, profilaktyka?

Jak dla mnie to nawet jeżeli nie ma remontu to pociągi jeżdżą na tyle wolno, że nic to czasem nie zmienia, niech remontują zobaczymy co z tego będzie

apropo polskich kolei to skojarzył mi się ten obrazek http://www.blasty.pl/upload/images/medium/2016/04/pkp-intercity-you-are-...

Widać, że pomimo, że komunikacja na fejsbooku to obsługa marketingu z czasów PRLu xD, dopiero klient musiał ich pouczyć jak powinna wyglądać dobra komunikacja z klientem :D

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama