, wtorek 26 maja 2020
„Olza” się sprawdza
Dworzec w Katowicach fot: PixabayDodaj do Facebook

„Olza” się sprawdza

MAT.PRAS.
Bezpośrednie połączenie kolejowe pomiędzy Cieszynem a Katowicami wchodzi na stałe do rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Premierowy pociąg w tej relacji wystartował 11 grudnia, a kolejne kursy potwierdzają zainteresowanie takim połączeniem.

Bezpośrednie połączenia w relacji Cieszyn - Katowice to nowość wprowadzona do rozkładu jazdy Kolei Śląskich przede wszystkim z myślą o studentach uczelni katowickich i cieszyńskich. Pociąg o nazwie „Olza” kursuje w niedzielne popołudnia oraz w dni kończące długie weekendy, dzięki czemu osoby studiujące w Cieszynie oraz mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego studiujący w Katowicach mają możliwość podróżowania pomiędzy miastem rodzinnym, a miastem, gdzie studiują. Przejazd z Cieszyna do stolicy województwa zajmuje tylko nieco ponad 1,5 godziny, a koszt biletu studenckiego to 6,86 zł.

W inauguracji pociągu z Cieszyna do Katowic wziął udział burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, a frekwencję na pokładzie osobiście sprawdzał prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges.
Zainteresowanie pasażerów od pierwszych przejazdów pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość – mówił prezes Dinges. – Mam nadzieję, że z czasem to połączenie kolejowe na stałe zagości w świadomości studentów, a pociąg będzie ich pierwszym wyborem, jeśli chodzi o sposoby dotarcia do domu i na uczelnię – dodał.

W pierwszy bezpośredni kurs z Cieszyna do Katowic wyruszyło blisko 40 osób, po drodze liczba podróżnych jeszcze wzrosła. Podobnie podczas kolejnego weekendu – pasażerów również można było liczyć w dziesiątkach. Wszystko razem pozwala mieć nadzieję, że połączenia zyskają swoich stałych klientów – a to z kolei może być decydujące w kwestii poszerzenia oferty o kolejne pociągi.
-To bezpośrednie połączenie to kolejny krok na drodze do pełnego przywrócenia Cieszyna na mapy kolejowe naszego kraju. Nie ustajemy bowiem w wysiłkach, aby w pełni skomunikować Cieszyn z Katowicami – tutaj naszym priorytetem jest jak najszybszy czas przejazdu - i trasą z Bielskiem - cały czas walcząc, aby trasa została oficjalnie uwzględniona przez PLK w planach przewozowych linii kolejowych w naszym regionie” – podkreślił Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura.

Obecnie w pozostałe dni tygodnia rozkład jazdy na trasie Cieszyn - Katowice został ułożony tak, by zapewnić wygodne, dobrze skomunikowane przesiadki przy jednym peronie w Czechowicach-Dziedzicach. I jak wynika z obserwacji drużyn pokładowych Kolei Śląskich - część z osób biorących udział w premierowym przejeździe Olzy można spotkać na pokładzie pociągów również w inne dni.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

40x7=280 zł
Za resztę kosztów płacimy wszyscy.

A ja chce zwrotu kosztow za wyksztalcenie osoby "Mic" bo widac ze to rzucanie perel przed wieprza.
Gdzie nie ma infrastruktury, tam nie ma cywilizacji.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama