, środa 21 sierpnia 2019
Od kwietnia więcej miejsc parkingowych w Cieszynie
Od 1 kwietnia w Cieszynie łatwiej będzie można znaleźć miejsce parkingowe. fot: platanacero/wikimedia commonsDodaj do Facebook

Od kwietnia więcej miejsc parkingowych w Cieszynie

JM
Już od początku kwietnia, w centrum Cieszyna, przybędzie nowych miejsc parkingowych. Również tych bezpłatnych.

Za niespełna dwa tygodnie kierowcy nad Olzą będą mogli zaparkować swoje samochody w rejonie cieszyńskiego rynku od strony ul. Matejki (w pobliżu PZU i Domu Narodowego wyznaczonych zostało 15 miejsc parkingowych). Powiększy się również strefa parkowania przy ul. Zamkowej w kierunku Mostu Przyjaźni. Nowe miejsca wyznaczono także przy ul. Schodowej. Miejski Zarząd Dróg przejął prowadzone do tej pory przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji parkingi przy ul. Przykopa i Młyńska Brama. W związku ze zmianami miasto już zakupiło dziesięć dodatkowych parkomatów.

Kolejnych 20 miejsc postojowych wyznaczonych zostało przy ul. Chopina. Łatwiej będzie także zaparkować na Placu Kościelnym oraz w rejonie cmentarza ewangelickiego przy ul. Cienciały (odpowiednio dziesięć i piętnaście nowych miejsc parkingowych).

- Aby wyjść na przeciw potrzebom mieszkańców, którzy muszą pozostawić swój samochód na dłuższy okres czasu w ciągu dnia, burmistrz zadecydował o bezpłatnym udostępnieniu dużego parkingu przy ul. Dojazdowej pod Browarem Zamkowym - mówi Edyta Subocz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Cieszynie.

Kolejny bezpłatny parking, na około 25 miejsc, udostępniony będzie również przy ul. Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ul. Bobrecką do skrzyżowania z ul. Kochanowskiego.

Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Obraz .......i rozpaczy.Pomysłodawcy popatrzcie tylko jak wygląda posadzka z kostki granitowej pomalowana białą farbą,zgroza!. Teraz już tylko brakuje takich wymalowań pod Florianem.Generalnie pomysł wyborny,może spaliny przyczynią się do zmniejszenia populacji gołębi w Rynku?

Jestem zbulwersowany lokalizacją parkingu na płycie rynku w Cieszynie. Taki zabieg absolutnie nie ma uzasadnienia i tylko burzy ład przestrzenny rynku. Mam nadzieje że w przyszłości władze Cieszyna nie będą podejmować tak idiotycznych decyzji, chcąc za wszelką cenę poprawić sobie statystyki odnośnie ilości miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta. Aktualnie ogranicza się ruch samochodów w centrum miast lokalizując parkingi na jego obrzeżach. Widzę że Cieszyn podąża zupełnie innym tropem...

i zamieńmy centrum Cieszyna w jeden wielki parking! to rozwiązanie wszelkich bolączek komunikacyjnych regionu! miejsca parkingowe na rynku!

Nie byłoby w Cieszynie problemów z parkowaniem gdyby nie miejscy książęta, hrabiowie i reszta arystokracji czy innej burżuazji, a mam tu na myśli ludzi mieszkających na cieszyńskich osiedlach czy w okolicznych wioskach, którzy pracują w centrum i każdego dnia dojeżdżają do pracy samochodem bo przecież autobusami nie wypada z plebsem jeździć, a na rowerze czy pieszo to człowiek się spocić może albo jeszcze go nóżki rozbolą. Jak jaśnie pan ma ochotę zaznać ruchu to zapisuje się do klubu fitness (swoją drogą straszne słowo) gdzie oczywiście też będzie dojeżdżać samochodem.

No cóż, nie każdy ma 5 minut do pracy. A samochodami dojeżdżają ludzie do pracy, bo inaczej się nie da. Kolej w rejonie zlikwidowana, PKS powoli też. Komunikacja miejska ma rozkład jazdy taki, że może ktoś spróbuje dojechać np. z Mnisztwa do centrum linią 21 na godzinę 7:00, 9:00 czy 14:00 albo wrócić z pracy po 22:00, nie ma takiej możliwości. Pozostałe linie to kilka kursów dziennie, o innych porach. Tak więc kolego "lexxx", trochę wolniej z osądzaniem, kto jest hrabią, a kto arystokracją.

nie wierze ze parking na Korfantego to dobry pomysł!!! już widzę te korki!!!

Wiadro farby i pędzel niewiele kosztują i tak można by miejsca parkingowe tworzyc w nieskonczoność. Parking na 3 Maja projektował i zatwierdził człowiek pozbawiony wyobraźni, podobnie ten vis a vis Zamku. Drogi Pomysłodawco- spróbuj złamać sie np. Transitem wyjezdzając z Przykopy w prawo na Zamkową a na pierwszym stanowisku stoi np kombi a z przeciwka do mostu jadą ślepi i głusi Czesi- Powodzenia.

i da się jak się chce,a Burmistrzowi Fickowi się chyba nie chciało albo pomysłów w głowie nie było, bo stale było słychać, że się nie da.

no właśnie, parking na tym odcinku Korfantego to chyba niezbyt szczęśliwy pomysł - zobaczymy jak się (nie) sprawdzi ?

Jak od skrzyżowania Korfantego z Bobrecką do Kchanowskiego?A ten parking na 3-go Maja na tym zakręcie to porażka.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama