, niedziela 9 sierpnia 2020
Nowa strefa uzdrowiskowa w Strumieniu?
Projektowany podział sołectwa Zabłocie ma umożliwić ustanowienie na obszarze sołectwa Zabłocie Solanka strefy uzdrowiskowej. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Nowa strefa uzdrowiskowa w Strumieniu?

MB
9 lipca br. w Strumieniu ruszyły konsultacje społeczne w sprawie podziału sołectwa Zabłocie na dwa odrębne sołectwa: Zabłocie i Zabłocie Solanka oraz nadania im statutów. Konsultacje potrwają do 22 lipca.

Projektowany podział sołectwa Zabłocie ma umożliwić ustanowienie na obszarze sołectwa Zabłocie Solanka strefy uzdrowiskowej. Uzdrowiskowy charakter ma być szansą na zainteresowanie turystów odwiedzinami Strumienia, który na swoim terenie posiada bogate złoża solankowe i torfowe.

Strumień nie chce tworzyć uzdrowiska samodzielnie, lecz wspólnie z sąsiednią gminą Goczałkowice-Zdrój. Wodrębniony administracyjnie teren z solankami i złożami torfu w Zabłociu miałby wtedy zostać objęty strefą uzdrowiskową.

Gdyby plan samorządu Strumienia powiódł się, to na terenie gminy powstałoby szóste dodatkowe sołectwo - Zabłocie Solanka oprócz sołectw już funkcjonujących: Pruchna, Drogomyśl, Zabłocie, Bąków i Zbytków. Z projektu uchwały podziału Zabłocia wynika, że po podziale obszar Zabłocia wyniósłby 558 ha, a objęte strefą uzdrowiskową Zabłocie Solanka uzyskałoby powierzchnię 188 ha.

Nim jednak dojdzie do głosowania nad uchwałą podziału sołectwa, w Strumieniu zostały zorganizowane konsultacje społeczne, których celem jest poznanie opinii, uwag i propozycji mieszkańców w tej sprawie. Jedną z form konsultacji, które trwają od 9 do 22 lipca br., będzie otwarte spotkanie konsultacyjne 16 lipca 2014 r. o godz. 18:00 w sali OSP w Zabłociu. W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Strumienia, którzy posiadają prawo wyborcze.

Dodatkową formą zabrania głosu w konsultacjach jest wypełnienie ankiety w sprawie podziału Zabłocia na dwa odrębne sołectwa, która jest do pobrania tutaj. Formularze ankiety w wersji papierowej należy składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Strumieniu, w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i świetlicach środowiskowych oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strumieniu i jej filiach. Formularze mogą być też przesyłane drogą elektroniczną na adres: sekretariat@um.strumien.pl z tematem wiadomości: "Konsultacje projektu uchwały w sprawie podziału sołectwa Zabłocie na dwa odrębne sołectwa: Zabłocie i Zabłocie Solanka oraz nadania im statutów”. Wyniki konsultacji zostaną podane w ciągu 14 dni od ich zakończenia.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pani Grygierek płynie ...

Z nurtem Jaworza

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama