, piątek 18 września 2020
Niepełnosprawność na co dzień: Na dłoniach, na twarzy, a następnie w koszu
Warto pomyśleć o tym, że rozrzucone maseczki i rękawiczki stanowią zagrożenie dla tych którzy będą je sprzątać.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Na dłoniach, na twarzy, a następnie w koszu

Iwona Włodarczyk
Od 16 kwietnia w całej Polsce noszenie maseczek jest obowiązkowe, wprowadzenie tego wymogu ma na celu uchronienie przed zarażeniem korona wirusem. Noszenie maseczek tak i używanie jednorazowych rękawiczek zwłaszcza podczas robienia zakupów ma na celu ochronę naszego zdrowia.

Powinniśmy pamiętać o tym, że każdy rodzaj zabezpieczenia przed zarażeniem powinien być skrupulatnie wykorzystany, a wszystko po to, żeby jak najszybciej nasze życie wróciło na właściwe tory. Aby to się stało w miarę szybko nie wystarczy tylko noszenie maseczek oraz rękawiczek, nosząc je trzeba również pamiętać o podstawowych zasadach obowiązujących przy pozbywaniu się tych, które zostały już zużyte.

O ile jeszcze przed świętami część mieszkańców Cieszyna z własnej inicjatywy zaczęła nosić maseczki to równocześnie zaczęły się one pojawiać porzucone w zaułkach, na chodnikach czy poboczach dróg. Nie inaczej jest z jednorazowymi rękawiczkami, które leżą dosłownie wszędzie, a najczęściej w pobliżu sklepów i pomimo tego, że są wystawione na nie kosze to chyba nie wszyscy wiedzą do czego one służą…

Warto pomyśleć o tym, że rozrzucone maseczki i rękawiczki stanowią zagrożenie dla tych którzy będą je sprzątać.
Skoro wśród zwolenników noszenia maseczek zabezpieczających przed wirusem są tacy którzy bezmyślnie porzucają je, gdzie popadnie, to nietrudno sobie wyobrazić jak będą zachowywać się ci którzy są przeciwni ich noszeniu.

Z pewnością wszyscy chcą by zagrożenie zarażeniem jak najszybciej przestało istnieć nawet w ich pamięci, lecz nie będzie to możliwe dopóty, dopóki będą przypominały o tym trudnym czasie walające się wszędzie symbole zarazy.

Czas pokaże czy o środowisko zadbamy tak samo jak o własne zdrowie i nie pozostawimy w „prezencie” matce naturze szpecących ją rękawiczek oraz maseczek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama