, sobota 22 stycznia 2022
Niepełnosprawność na co dzień. Bezcenny jeden procent
Jeden procent to niby tak niewiele, jednak chętnych na skorzystanie z takiego finansowego wsparcia jest mnóstwo, proszą o nie stowarzyszenia i fundacje, między innymi te działające na rzecz osób z różnymi dysfunkcjami oraz zrzeszające osoby niepełnosprawne.  fot: arch.GCDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień. Bezcenny jeden procent

Iwona Włodarczyk
Okres rozliczeniowy z Urzędem Skarbowym za rok 2019 trwa. Pracodawcy dostarczają swoim pracownikom PIT-y, a ci skrzętnie je gromadzą zastanawiając się przy tym z jakich odliczeń będą mogli tym razem skorzystać. W przypadku osób z orzeczoną niepełnosprawnością są to wydatki poniesione między innymi na zakupiony przez nich sprzęt mający służyć im do rehabilitacji, koszty zakupu leków, o ile są one potwierdzone stosownymi fakturami wystawionymi przez aptekę oraz opłaty turnusów i zabiegów rehabilitacyjnych. Osoby niewidome odliczają wyznaczoną kwotę na tzw. Przewodnika, a także na psa, który każdego dnia służy im swoją pomocą.

Dokładne sprawdzenie wszystkich zawiłości związanych z rozliczeniami podatkowymi, to jeszcze nie koniec dylematów. Z obawy przed popełnieniem błędu nie wszyscy decydują się na korzystanie z możliwości odliczeń, jednak coraz większa liczba rozliczających się podatników postanawia przekazać swój jeden procent na dowolnie wybrany cel.

Jeden procent to niby tak niewiele, jednak chętnych na skorzystanie z takiego finansowego wsparcia jest mnóstwo, proszą o nie stowarzyszenia i fundacje, między innymi te działające na rzecz osób z różnymi dysfunkcjami oraz zrzeszające osoby niepełnosprawne. O przekazanie danej kwoty przez rozliczających się podatników między innymi na rehabilitację dzieci, proszą rodziny oraz Opiekunowie, dla których każda złotówka jest na wagę złota.

Proszących jest wielu, a cele na jakie mają zostać przeznaczone pieniądze bywają różne, np. prowadzący stowarzyszenia wyjaśniają, że zgromadzone w ten sposób środki będą wykorzystane na pomoc większej liczbie osób, jednak i indywidualne prośby chwytają za serca, tak więc wybór jest bardzo trudny i wymaga głębszych przemyśleń. Na przekazanie swojego jednego procenta decydują się nawet emeryci i renciści, tym bardziej, że tak naprawdę z ich portfeli nic nie ubywa. Budujące jest to, że otwierających serca na potrzeby drugiego człowieka jest coraz więcej i z roku na rok ich przybywa.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama