, niedziela 9 sierpnia 2020
Niebezpieczne chemikalia w Kaczycach
To nie pierwsza interwencja samorządu w tej sprawie - sprawa ciągnie się bowiem od dłuższego czasu. Stan byłej kopani z 2013 r. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Niebezpieczne chemikalia w Kaczycach

MB
W byłej parowozowni kopalni „Morcinek” w Kaczycach składowane są niebezpieczne dla środowiska, żrące, toksyczne i łatwopalne środki chemiczne. Jak podkreślają od dłuższego już czasu radni z Zebrzydowic, niebezpieczne chemikalia znajdują się tam bez dozoru, co może skończyć się tragedią. Jak samorząd gminy zamierza sobie z tym poradzić?

To nie pierwsza interwencja samorządu w tej sprawie - sprawa ciągnie się bowiem od dłuższego czasu. Na terenie byłej kopalni w Kaczycach składowane są tony odpadów chemicznych bez żadnych zabezpieczeń. Niedawno radni zawnioskowali, by na okres letnich upałów na terenie nieczynnej kopalni w Kaczycach zabezpieczyć teren wokół byłej parowozowni dla osób postronnych. Wciąż trwają starania wójta o wezwanie właściciela tego terenu, czyli firmy Gravel & Send Sp. z. o.o. z Rudy Śląskiej, o usunięcie toksycznych chemikaliów. Niestety do dzisiaj nie ma efektów.

- Informuję że poleciłem wykonać oznakowanie tego terenu poprzez umieszczenie tablic informacyjnych „zakaz wstępu” - informuje w odpowiedzi wójt Zebrzydowic, Andrzej Kondziołka. Dodatkowo wójt wezwał właściciela obiektu o jego zabezpieczenie. Z pisma wójta wynika, że sprawą ma zająć się także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który ma ustalić, czy obiekt nie jest używany w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu ludzi, a także bezpieczeństwu mienia lub środowisku.

Jak podkreśla radna Zebrzydowic, Anna Stuś-Jarzyna, szczególnie w upalne dni składowane chemikalia są szczególnie niebezpieczne. O łatwopalnych chemikaliach składowanych w tym miejscu ma być poinformowany komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama