, wtorek 2 czerwca 2020
Nie będzie podwyżki za wywóz śmieci
Pod obrady przyjęto dwie uchwały dotyczące wywozu śmieci, którym towarzyszyła burzliwa dyskusja. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Nie będzie podwyżki za wywóz śmieci

DR
Cena za wywóz śmieci w Cieszynie pozostaje bez zmian i nadal będzie wynosić 10,30 zł na osobę na miesiąc. Tak zdecydowała Rada Miejska podczas lutowego posiedzenia. Pod obrady przyjęto dwie uchwały dotyczące wywozu śmieci, którym towarzyszyła burzliwa dyskusja.

Pierwsza uchwała dotyczyła nowych stawek dla mieszkańców Cieszyna, a druga ustalenia stawki za wywóz śmieci z nieruchomości niezamieszkałych. Cena miała wzrosnąć nawet do 12 zł na osobę na miesiąc. Podwyżkę od 14% do 28% zaproponował początkiem stycznia burmistrz Ryszard Macura. Miała ona zbilansować system gospodarowania odpadami komunalnymi w Cieszynie, a co za tym idzie, miasto nie musiałoby dopłacać do systemu.

Przewodniczący Komisji Finansów Krzysztof Pszczółka tłumaczy jednak, że system zbilansował się w ubiegłym roku. - Według ustawy do systemu gmina dopłacać może, ale nie może czerpać z niego korzyści. - zaznacza radny. Podczas sesji Klub Cieszyński Ruch Społeczny i Porozumienie głosowały za poprawkami zgłoszonymi przez Komisje Finansów i Gospodarki Komunalnej. Klub Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa w większości wstrzymał się od głosu.

- Obiecaliśmy mieszkańcom Cieszyna, że na jednej podwyżce cen wywozu śmieci w tej kadencji się skończy i tak będzie – zapewnia przewodnicząca Rady Miejskiej Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Brak podwyżki to, jak podkreślają radni, także forma podziękowania dla tych, którzy śmieci segregują. – Każda osoba, która nie sortuje śmieci płaci za nie prawie 150 zł rocznie więcej niż to konieczne – mówi Krzysztof Pszczółka – Mam nadzieję, że liczby przekonają 20% mieszkańców Cieszyna, którzy nie chcą segregować śmieci – dodaje Pszczółka.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama