, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Najlepsi dzielnicowi powiatu wyróżnieni
Nagrodę otrzymał st. sierż. Tomasz Pocha z Komendy Powiatowej Policji, którego rejon obejmuje osiedla Podgórze i Mnisztwo w Cieszynie.  fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Najlepsi dzielnicowi powiatu wyróżnieni

MAŁGORZATA BRYL
- To są policjanci, którzy stanową elitę naszego garnizonu i wzór dla swoich młodszych, a często i starszych kolegów - mówił komendant KPP w Cieszynie, insp. Krzysztof Chrobak podczas wręczania nagród dla najlepszych dzielnicowych.

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego, 25 marca, została wręczona nagroda dla najlepszego dzielnicowego powiatu w 2013 r. Nagrodę otrzymał st. sierż. Tomasz Pocha z Komendy Powiatowej Policji, którego rejon obejmuje osiedla Podgórze i Mnisztwo w Cieszynie.

Ponadto zostali wyróżnieni dzielnicowi: st. asp. Marek Pisarek z komisariatu w Strumieniu, asp. Piotr Glenc z komisariatu w Ustroniu, asp. Krzysztof Gołombek z Wisły, sierż. sztab. Krzysztof Pawlik z komisariatu w Zebrzydowicach i st. asp. Mikołaj Żyła z komisariatu w Skoczowie.

- Policjanci muszą mieć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną, dlatego przy przyznawaniu tych wyróżnień szczególnie braliśmy pod uwagę wyniki osiągnięte w codziennej służbie, także podczas trudnych interwencji - mówił komendant Chrobak. - Poza tym są to mundurowi, na których nie wpływają skargi. O wytypowaniu ich do nagród i wyróżnień zadecydował także przeprowadzony wszechstronny test wiedzy, podczas którego wykazali się umiejętnościami daleko wykraczającymi poza wiedzę, jaką powinni posiadać dzielnicowi. To są policjanci, którzy stanową elitę naszego garnizonu i wzór dla swoich młodszych, a często i starszych kolegów - komendant uzasadnił przyznanie wyróżnień.

Ze sprawozdania z działania KPP w Cieszynie za rok 2013 oraz stanu bezpieczeństwa publicznego w powiecie cieszyńskim wiadomo, że skuteczność policji w zwalczaniu przestępczości jest porównywalna do roku 2012. Miniony rok był też czasem zmian personalnych na stanowiskach kierowniczych oraz w strukturze jednostki. Komendantem KPP w Cieszynie został insp. Krzysztof Chrobak. Jednocześnie zmniejszono liczbę jego zastępców do jednego, a w wyniku tej reorganizacji z wcześniejszego etatu utworzono jednoosobowe stanowisko do spraw kontroli. Ponadto od maja 2013 we wszystkich komisariatach działają jednoosobowe stanowiska lub komórki do spraw wykroczeń.

- Od początku jako dewizę zawodową przyjąłem dwie podstawowe rzeczy - mówił komendant Chrobak. - Po pierwsze, policjantów, którzy wyróżniają się dobrą pracą, nagradzać i awansować, z kolei policjantów, którzy nie są godni reprezentowania munduru, relegować z naszych szeregów. Z tego powodu w 2013 roku zwolniłem ze służby trzech policjantów za niegodne zachowanie. Z kolei policjanci, którzy dobrze pracowali, otrzymali nagrody lub inne gratyfikacje, odznaczenia czy wyróżnienia. Po drugie, policja ma pełnić niejako rolę usługową wobec mieszkańców. Dzielnicowy ma wzbudzać zaufanie wśród mieszkańców, a nie pobijać rekordy w wypisywaniu mandatów. Myślę, że te priorytety powoli zaczynają spełniać się w codziennej służbie - dodał Chrobak.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

dziwne że żaden dzielnicowy ze Skoczowa się nie przebił do czołówki...;)

Najlepszy dzielnicowy był w "Alternatywach.." teraz takich już nie ma!!
W czasach stalinowskich też dawano za wzór policjantów i ormowców.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama