, piątek 3 lipca 2020
Na ferie darmowe bilety dla uczniów
Od 9 do 24 lutego podróżowanie Kolejami Śląskimi będzie bezpłatne dla dzieci i młodzieży - uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. fot: Koleje ŚląskieDodaj do Facebook

Na ferie darmowe bilety dla uczniów

KT
Zarząd Województwa Śląskiego zdecydował, że w okresie tegorocznych ferii zimowych, dzieci oraz młodzież szkolna będą mogły podróżować Kolejami Śląskimi za darmo.

Od 9 do 24 lutego podróżowanie Kolejami Śląskimi będzie bezpłatne dla dzieci i młodzieży - uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Jedynym warunkiem jest posiadanie przy sobie ważnej legitymacji szkolnej lub dokumentu potwierdzającego wiek podróżującego (dzieci do czwartego roku życia podróżują bezpłatnie przez cały rok). Promocja obowiązuje na wszystkich odcinkach Kolei Śląskich, jedynym wyjątkiem jest fragment Chałupki – Bohumin (odcinek przygraniczny). Dzieci i młodzież będzie mogła za darmo pojechać na ferie do Zakopanego czy do Wisły lub Ustronia. To doskonała promocja regionu śląskiego oraz pokazanie jego mieszkańcom, że podróżowanie transportem niskoemisyyjnym ma wiele pozytywów.

- Cieszę się, że budujemy w województwie śląskim ciekawą ofertę komunikacji zbiorowej. Mam wrażenie, że przychodzi czas na Śląskie. Takie inicjatywy pokazują potencjał regionu, jego proekologiczny charakter i doskonale ilustrują zmiany, jakie zachodzą w województwie. To atrakcyjny region i w czasie ferii warto pokazywać jego potencjał także mieszkańcom innych części kraju - powiedział Grzegorz Tobiszowski wiceminister energii.

Jednak nie liczy się tu tylko promocja miasta oraz kolei. Ważną częścią jest również oszczędzenie budżetu rodzinnego. Zamiast na zakup biletów dla dzieci, rodzina będzie mogła przeznaczyć te fundusze m.in. na zwiedzanie lub inne ważne wydatki.

- Traktujemy kolej i Koleje Śląskie jako inwestycję. Dobrze funkcjonująca kolej zwiększa mobilność społeczeństwa, dlatego wymaga dobrej promocji. To oferta dla osób młodych, skoro ich rodzice finansują transport publiczny ze swoich podatków, to w ten sposób odciążamy ich finansowo, proponując darmowe przejazdy ich dzieciom - sprecyzował członek zarządu województwa Michał Woś.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama