, sobota 30 maja 2020
Mirosław Sitko: Przejęcie dworca jest niemożliwe
Co w takim układzie zamierza dalej zrobić burmistrz? Jak się okazuje, niewiele, bo ma związane ręce. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Mirosław Sitko: Przejęcie dworca jest niemożliwe

MAŁGORZATA BRYL
Skoczowscy radni postawili na swoim - gmina Skoczów nie przejmie od PKP dworca kolejowego. Burmistrz chciałby pozyskać tą nieruchomość, ale bez aprobaty i uchwały Rady Miejskiej nic nie może zrobić. Oznacza to, że na zdewastowanym i nieczynnym skoczowskim dworcu najprawdopodobniej nic się nie zmieni. Traci gmina, tracą mieszkańcy.

Obiekt dworca kolejowego w Skoczowie mógłby być przejęty za darmo od PKP. Jak wyjaśnia burmistrz Skoczowa w nadesłanym wczoraj do naszej redakcji komunikacie: - W 2016 r. wznowione zostały rozmowy pomiędzy Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. a gminą Skoczów. Obiekt miałby być przekazany gminie nieodpłatnie. Podana wartość nieruchomości: 446 800 zł jest wyceną wykonaną przez PKP, gdyż przepisy wymagają określenia wartości darowizny - informuje Mirosław Sitko.

Jednak z przejęcia dworca kolejowego nici, bo Rada Miejska Skoczowa negatywnie opiniuje projekty uchwał w tej sprawie, przedstawiane jej przez burmistrza. W bieżącej kadencji takie projekty uchwał radni ze Skoczowa storpedowali już dwukrotnie: po raz pierwszy w 2015 roku, a po raz drugi kilka tygodni temu.

Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa: - "Sprawa przejęcia dworca kolejowego w Skoczowie była analizowana przez Komisję Rozwoju Infrastruktury Komunalnej i Zagospodarowania Przestrzennego. 2 września 2016 r. burmistrz i radni wspólnie dokonali oględzin dworca, który został udostępniony przez PKP. Członkowie Komisji jednogłośnie poparli wniosek o niewyrażenie zgody na przejęcia dworca".

Radni ze Skoczowa, którzy negatywnie odnoszą się do pomysłu przejęcia dworca kolejowego, mają swoje argumenty. Z kolei z podaną argumentacją zupełnie nie zgadza się stowarzyszenie Kolej na Śląsk, które 11 października br. opublikowało stanowisko w tej sprawie. Argumenty obu stron szeroko zaprezentowaliśmy w artykule Petycja w sprawie dworca kolejowego.

Co w takim układzie zamierza dalej zrobić burmistrz? Jak się okazuje, niewiele, bo ma związane ręce. - W związku z powyższym, burmistrz w najbliższym czasie nie skieruje pod obrady Rady Miejskiej Skoczowa projektu uchwały w sprawie przejęcia dworca. Pismem z dnia 4 października powiadomiono PKP, że przejęcie nieruchomości jest aktualnie niemożliwe - odpowiada nam Sitko.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

(nie)podoba mi się retoryka tego artykułu. Chyba Pani redaktor ogląda za dużo programów informacyjnych i czerpie słownictwo z co bardziej dramatycznych tematów. Sformułowanie "storpedowali" jest tu doskonałym przykładem. I tak nasze skoczowskie media znów próbują zrobić z igły widły. Nie przedstawiają rzetelnie wszystkich okoliczności, a napinają się na radę i burmistrza. Dochodzę do wniosku, że szkoda już mojego czasu na te "artykuły" rodem z Faktu. A co to treści ...uważam, że są pilniejsze i ważniejsze wydatki w gminie niż remont dworca PKP. A jak komuś zależy na jego wyglądzie to proponowałem już kiedyś rozwiązanie ...kilka śnieżek, wałek i do dzieła :)

i bardzo dobrze!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama