, poniedziałek 22 października 2018
Miliony na drogi powiatowe
Na drogach powiatowych prace wrą. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Miliony na drogi powiatowe

mat.pras.
Na drogach powiatowych prace wrą. Oprócz remontów Powiat prowadzi trzy inwestycje: przebudowę drogi powiatowej ul. Zofii Kossak w Górkach Wielkich od mostu nad rzeką Brennicą do obrębu skrzyżowania z ul. Bielską i Zalesie, przebudowę mostu na Al. Jana Łyska w Cieszynie w rejonie skrzyżowania z ul. Bolko Kantora oraz przebudowę drogi powiatowej ul. A. Asnyka w Zebrzydowicach i ul. A. Mickiewicza w Marklowicach Górnych.

- W sumie realizacja wymienionych zadań inwestycyjnych na drogach powiatowych pochłonie ponad 6,5 mln zł. Część środków udało się Powiatowi pozyskać z budżetu państwa natomiast pozostałe wyłoży Powiat i Gminy: Brenna, Cieszyn i Zebrzydowice. Ponadto prawie we wszystkich miejscowościach powiatu zaplanowano remonty nawierzchni dróg powiatowych (tzw. nakładki). Szacunkowa ich wartość wynosi ok. 5 mln zł. Z budżetu przeznaczona na ten cel zostanie kwota ok. 3,6 mln zł, pozostała część pochodzić będzie z udzielonej przez Gminy pomocy finansowej - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Obecnie remonty są prowadzone na ul. Olchowej i Polnej we Frelichowie (Gmina Chybie). Trwają prace związane z poboczami i odtworzeniem rowów na ul. Czereśniowej w Zaborzu, ul. Lipowej w Pruchnej oraz ul. Karnowiec w Hażlachu. Już wkrótce prace będą prowadzone na ul. Szkolnej i Cieszyńskiej w Dębowcu oraz ul. Goleszowskiej w Dzięgielowie. Kolejno do realizacji mają iść ul. Bukowa i Leśnica w Brennej, ul. Kowali w Kowalach oraz ul. Sobieskiego w Kaczycach.

Ponadto prowadzone są roboty związane z odnowieniem oznakowania poziomego dróg powiatowych, w ramach którego zostaną odnowione linie krawędziowe, segregacyjne oraz przejścia dla pieszych. Te ostatnie zostaną wykonane częściowo w technologii grubowarstwowej, głównie na przejściach usytuowanych w miejscach wzmożonego przekraczania pieszych przez jezdnię, wymagających zachowania szczególnej ostrożności.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama