, środa 11 kwietnia 2018
Mieszkańcy zaniepokojeni budową galerii
Lokatorzy boją się o bezpieczeństwo swoich mieszkań oraz o nadmierne hałasy. fot: FJDDodaj do Facebook

Mieszkańcy zaniepokojeni budową galerii

DR
Zbliża się ciężki czas dla mieszkańców okolic budowy, która niedawno się rozpoczęła. Chodzi oczywiście o budowę Galerii Stela w miejscu dawnego dworca PKS. Według umowy prace powinny zakończyć się w kwietniu przyszłego roku. Jedni czekają na to by móc wreszcie korzystać z długo zapowiadanej galerii, jednak pozostali wypatrują końca z zupełnie innego powodu. Są to głównie mieszkańcy ulicy Korfantego i nie tylko.

"Oby się szybko skończyło" - mówi jedna z mieszkanek centrum Cieszyna. To zdanie padło podczas ostatniego spotkania mieszkańców z wykonawcą. Lokatorzy boją się o bezpieczeństwo swoich mieszkań oraz o nadmierne hałasy, które mogą zakłócać ich codzienne funkcjonowanie. Wykopy rozpoczną się już 10 lipca i potrwają do końca sierpnia. Prace będą trwać od poniedziałku do soboty. Jak mówi wykonawca niedziela jest dniem, w którym zostanie zachowana cisza.

Na spotkanie dotyczące powyższego zadania dotarli również Radni Miasta Cieszyna wraz z zastępcą burmistrza Aleksandrem Cierniakiem. Omówione zostały różne kwestie związane z budową m.in. ubezpieczenie w przypadku ewentualnych szkód w mieszkaniach, zamknięcie wiaduktu na czas budowy, a także oddanie ronda będącego w trakcie realizacji.

Bardzo prawdopodobne będzie zamknięcie jednego pasa na ulicy Korfantego oraz dwóch pasów na ulicy Kolejowej czyli na wiadukcie. Będą to zamnięcia sięgające sześciu godzin, co znacznie utrudni komunikację w tym miejscu, a także wpłynie na ruch w pozostałym obszarze centrum miasta. Wjazd na budowę bedzie usytuowany od strony ulicy Bobreckiej, przez co nienaruszone zostanie rondo, nad którym prace zakończą się znacznie wcześniej. Głównym tematem rozmów była również organizacja prac.

- Chcemy wiedzieć jak będzie wyglądał harmonogram, kiedy to się zacznie, jak długo to potrwa, czego mamy się spodziewać, żebyście Państwo wiedzieli do kogo macie się zwrócić. Wiem, że nie wszystkiego można sie dowiedzieć od razu. ale musimy mieć te informacje, bo to nie tylko wpływa na mieszkańców, którzy tu mieszkają i będą to odczuwać, ale na wszystkich mieszkańców - zwróciła się do zebranych Przewodnicząca Rady Miasta Gabriela Staszkiewicz.

Do mieszkańców oraz wykonawcy apelował również Aleksander Cierniak - Czekam na harmonogram od inwestora. Jestem otwarty na współpracę. Wiem, że z Państwa strony też jest otwartość. Jedyne czego nie mamy to harmonogram, żebyśmy wiedzieli co się będzie działo.

Kierownik prac Julian Kiełbasa uspokajał mieszkańców i zapewniał, że nie powinni tak bardzo odczuć przebiegu budowy. Uczestnicy spotkania jednak mają wątpliwości, co do tego jak będzie wyglądała teraz ich codzienność.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tera psioczą i pyskują a jak powstanie to pierwsi tam będą biegać hipokryci

Pozwolę się nie zgodzić z przedmówcą,przede wszystkim każdemu działaniu powinna przyświecać dewiza " primum non nocere"

bo to cieszyn, najlepiej nic nie robic, niczego nie remontowac. Zyc powoli i umierac w ciszy

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama