, niedziela 23 luty 2020
Mieszkańcy ulicy Cienciały w Cieszynie pytają kiedy remont?
Remont tego fragmentu drogi jest w planach początkiem przyszłego roku. Mieszkańcy ulicy Cienciały (6-12) mają nadzieję, że władze miasta dotrzymają słowa.  fot: Agnieszka KaczmarczykDodaj do Facebook

Mieszkańcy ulicy Cienciały w Cieszynie pytają kiedy remont?

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Dziura na dziurze, tumany kurzu w lecie, chlapa i błoto w zimie - tak wygląda fragment ulicy Jerzego Cienciały w Cieszynie. Starania mieszkańców o położenie asfaltu trwają już od dawna. Co na to władze miasta?
- Ciągle rozkopane pobocze nie ułatwia ani dojazdu, ani dojścia do posesji. Latem tumany kurzu wpadają oknami i drzwiami do domu. Zimą nie da się przejść bez obawy przed złamaniem nogi - mówi Karina Broda, mieszkająca przy ulicy Cienciały. Podobnego zdania jest jej mąż Andrzej - Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego asfaltowej nawierzchni nie ma na całej ulicy Jerzego Cienciały. Codziennie tą drogą przechodzi wielu mieszkańców Cieszyna i studentów. Brodzą w błocie omijając wielkie dziury. Tyle nam obiecywano, a nie zrobiono najważniejszej rzeczy.

Niezadowoleni są również inni mieszkańcy ulicy. - Zbliża się zima. Aby dojść do własnego domu, będzie się trzeba bardzo natrudzić - mówi Bogusława Golińska. Jej mąż Czesław dodaje, że należy w końcu zrobić z tym porządek, gdyż jest to bardzo uciążliwe.

Z opinią mieszkańców zgadza się codziennie przechodząca tą ulicą Martyna Czajek. - Chodzę tędy na uczelnię. Przyznaję, że gdy pada, drogą ciężko przejść. Warto zaopatrzyć się w kalosze.

Z pytaniem o termin remontu fragmentu ulicy Cienciały zwróciliśmy się w imieniu mieszkańców do władz miasta. - Tam, gdzie była największa potrzeba na ten moment, prace zostały wykonane. W tym roku rozpocznie się jeszcze jedna inwestycja. Dotyczy ulicy Paderewskiego i początkowego odcinka ul. Cienciały, gdzie powstaną nowe miejsca parkingowe - mówi Adam Swakoń, wiceburmistrz Cieszyna. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że fragment ulicy Cienciały nie ma nawierzchni asfaltowej i jego użytkowanie może być uciążliwe - dodaje Swakoń i zapewnia, że są starania o wygospodarowanie środków na ten cel.

Remont tego fragmentu drogi jest w planach początkiem przyszłego roku. Mieszkańcy ulicy Cienciały (6-12) mają nadzieję, że władze miasta dotrzymają słowa.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

TRWONIONE PIENIĄDZE NA ZASLONIĘCIE WIDOKOW NA BESKIDY

Tu fragmencik, tam fragmencik. Byle fanfary grały czas cały. Do schetynówek Wojewoda zatwierdził tylko 1 (jeden) projekt z Cieszyna. Niska pozycja, może nie przejść bo kasa będzie krojona okrutnie. Pan Schetyna się wymądralił to będą i konsekwencje. Kontrowersyjny też to projket a przez wielu uważany za zbędną budowę. Jest jeszcze kilka ulic w Cieszynie w znacznie gorszym stanie. Ratusz chyba nie dostrzega problemu. Plany są dość mizerne co do dróg. Miejsca postojowe, chodniczki o tym trzeba zapomnieć. Trzeba mieć siłę przebicia i argumenty aby zrobić taką inwestycję jak na Dominikańskim. Za to Radni i Burmistrz miny mają raczej zadowolone. Tak trzymać teraz trzy lata spokoju. Potem znowu migdały. Słyszałam jeszcze jedną obiecankę z usta Pana Burmistrza. Myślem co w sprawie nawet nie zasięgnięto przysłowiowego języka.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama