, poniedziałek 6 lipca 2020
Mieszkańcy o komunikacji powiatowej
Zanim jednak do głosu dojdą samorządowcy i przewoźnicy, posłuchajmy co na temat transportu publicznego w powiecie cieszyńskim powiedzieli mieszkańcy.  fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Mieszkańcy o komunikacji powiatowej

DR
Dzisiaj (6.03) o godz. 16:00 na Dworcu Cieszyn odbędzie się debata poświęcona komunikacji powiatowej. Zanim jednak do głosu dojdą samorządowcy i przewoźnicy, posłuchajmy co na temat transportu publicznego w powiecie cieszyńskim powiedzieli mieszkańcy.

Debata jest odpowiedzią na problemy transportu publicznego, zgłaszane przez wielu mieszkańców naszego powiatu. Obecnie do szkół dojeżdża około 2 tys. uczniów i studentów z powiatu cieszyńskiego, od przyszłego roku ta liczba będzie podwojona. Niestety nasz powiat zmaga się z coraz mniejszą liczbą połączeń komunikacyjnych, przez co dojazd do szkół czy do pracy jest znacznie utrudniony.

Celem debaty jest rozpoczęcie dyskursu na temat komunikacji publicznej oraz problemów, z jakimi borykają się pasażerowie transportu powiatowego. Jest to odpowiedni czas by zastanowić się nad tym jak ten transport będzie wyglądał od września, w momencie kumulacji dwóch roczników uczniów I klas szkół średnich.

Organizatorem debaty jest Fundacja Lokalsi. Spotkanie poprowadzi Urszula Markowska dziennikarka Gazety Codziennej oraz red. nacz. Tramwaju Cieszyńskiego. Debata będzie transmitowana on-line na profilu FB fundacji Lokalsi. Spotkanie ma charakter otwarty, zarówno dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego, jak i lokalnych mediów.

Kliknij i posłuchaj, co na temat transportu publicznego w powiecie cieszyńskim powiedzieli mieszkańcy!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama