, poniedziałek 1 marca 2021
Marszałkowski Budżet Obywatelski: Pociąg do Kultury wyruszy w trasę! Znamy wyniki!
"Pociąg do Kultury" rywalizował z 16 projektami o zasięgu wojewódzkim.  fot: Patryk FaranaDodaj do Facebook

Marszałkowski Budżet Obywatelski: Pociąg do Kultury wyruszy w trasę! Znamy wyniki!

MM
Blisko 24 tysiące ważnych głosowań oddano podczas I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na tej podstawie powstała lista zadań, które doczekają się realizacji w 2020 roku. Wśród zadań z marszałkowskim dofinansowaniem znalazł się także cieszyński projekt "Pociąg do Kultury", na który oddano blisko 1200 głosów!

"Pociąg do Kultury" rywalizował z 16 projektami o zasięgu wojewódzkim. Oprócz cieszyńskiego "Pociągu do Kultury", środki z Urzędu Marszałkowskiego przekazane zostaną na budowę wolier dla panter śnieżnych w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, budowę placu zabaw w Parku Ślaskim, a także konserwację kaplicy zamkowej pod wezwaniem św. Anny w Bielsku-Białej.

W podregionie obejmującym powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki oraz miasto na prawach powiatu Bielsko-Biała największe dofinansowane zyska Szpital Kolejowy w Wilkowicach, który za kwotę 210 tys. zł będzie mógł kupić samochód do transportu pacjentów. Pieniądze w kwocie 190 tys. zł trafią także na przygotowanie infrastruktury i wyposażenie Pracowni Aktywnej Edukacji. Ostatnim projektem z marszałkowskim dofinansowaniem w kwocie 140 tys. zł jest projekt obejmujący wyznaczenie Zbójnickiej Ścieżki Trzech Harnasi.

Przypomnijmy, iż cieszyński projekt „Pociąg do kultury” zakłada tańsze o 50% przejazdy na wydarzenia kulturalne organizowane m.in. w teatrach, kinach, ośrodkach kultury, operach, filharmoniach, muzeach, galeriach sztuki, ale także dojazdy na festiwale i przeglądy filmowe, muzyczne, teatralne, folklorystyczne. Jego realizacja miałaby się odbywać od kwietnia do grudnia 2020 roku. W ramach projektu, każdego miesiąca do wykorzystania byłoby około 2000 przejazdów Kolejami Śląskimi. Aby skorzystać z darmowego przejazdu, należałoby kupić bilet na przejazd Kolejami Śląskimi do miejscowości, w której odbywa się wydarzenie kulturalne, a następnie zakupić bilet na wydarzenie kulturalne odbywające się na terenie województwa. Po przedstawieniu obu biletów pasażer otrzymałby bezpłatny bilet powrotny do miejsca swojego zamieszkania.

Szczegółowe wyniki głosowania w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego oraz opisy projektów dostępne są tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama