, sobota 19 września 2020
Marszałek przyjrzy się ograniczeniu tonażu na moście w Wiśle
W związku ze stanem technicznym przez most mogą przejeżdżać jedynie samochody o wadze nieprzekraczającej 10 ton. Spowodowało to spore utrudnienia dla mieszkańców i przedsiębiorców z terenu Perły Beskidów oraz Beskidzkiej Trójwsi. Dodatkowo znak z ograniczeniem regularnie był niszczony. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Marszałek przyjrzy się ograniczeniu tonażu na moście w Wiśle

JM
Marszałek województwa śląskiego przyjrzy się kwestii ograniczenia tonażu na moście na drodze wojewódzkiej 941 w Wiśle. To efekt spotkania Adama Matusiewicza z władzami Wisły i Istebnej.

Niepozorny most na ul. 1 Maja stał się prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców obu miejscowości. W związku z jego stanem technicznym przez most mogą przejeżdżać jedynie samochody o wadze nieprzekraczającej 10 ton. W efekcie spowodowało to spore utrudnienia dla mieszkańców i przedsiębiorców z terenu Perły Beskidów oraz Beskidzkiej Trójwsi. Dodatkowo znak regularnie był niszczony. - Na prośbę mieszkańców Istebnej Jaworzynki i Koniakowa, zwracam się o pilny remont mostu drogowego w Wiśle DW 941, położonego obok cukierni Janeczka - napisał kilka miesięcy temu w piśmie do marszałka radny powiatowy Janusz Juroszek. - Chcę podkreślić, że na terenie Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa działają firmy budowlane, tartaki, składy opałowe oraz fabryki, do których często muszą dojechać tiry i samochody, które mają zdecydowanie wyższy tonaż niż wspomniane ograniczenie. Przeszkoda ta stała się powodem licznych strat poniesionych przez przedsiębiorców. Dodatkowo kierowcy z terenu Trójwsi zostali ukarani przez policję mandatami - argumentował radny.

W sprawie mostu kilkakrotnie interweniowały również władze Wisły oraz Istebnej. - Ograniczenie tonażu na moście w Wiśle, w ciągu DW 941 będzie obowiązywało najprawdopodobniej do czasu wybudowania nowego mostu w tym miejscu. Stan tego mostu nie pozwala na ruch pojazdów o większej masie. Przegląd techniczny pokazał, że most jest w takim stanie technicznym, że bezpiecznie mogą poruszać się po nim jedynie pojazdy o masie do 10 t. Mamy przygotowany projekt nowego mostu. Niestety brak na to funduszy - poinformował nas Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Teraz pojawił się cień nadziei na zmianę takiego stanu rzeczy. W środę w Katowicach doszło do spotkania władz Wisły oraz Istebnej z Adamem Matusiewiczem, marszałkiem województwa śląskiego. - Pan marszałek bardzo merytorycznie podszedł do tego tematu i obiecał przeanalizować zaistniały problem. Myślę, że wszyscy, a szczególnie służby marszałka, będziemy szukać sposobu na jego rozwiązanie - mówi Jan Poloczek, burmistrz Wisły, który ma nadzieję, że w najbliższej przyszłości uda się chociaż wzmocnić konstrukcję mostu, co pozwoliłoby na zwiększenie tonażu mostu i tym samym zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców, przedsiębiorców, a szczególnie dla firm transportowych działających na terenie Wisły, Istebnej, Jaworzynki oraz Koniakowa.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama