, środa 22 stycznia 2020
Linia priorytetowa dla województwa
Zdjęcie poglądowe fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Linia priorytetowa dla województwa

red./mat.pras.
„Projekt pn. „Rewitalizacja linii kolejowych nr 694/157/190/191 Bronów – Bieniowiec – Skoczów – Goleszów – Cieszyn - Wisła Głębce” przewidziany jest do realizacji w całym zakresie, zapewnia Wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowy. Ponadto projekt znajduje się w Kontrakcie Terytorialnym i na pierwszym miejscu listy rankingowej w planie rozwoju kolei w województwie śląskim.

- W odpowiedzi na nasze starania uzyskaliśmy od Wicemarszałka Województwa Śląskiego Stanisława Dąbrowy zapewnienie, iż zgodnie z ustaleniami z beneficjentem (PKP PLK S.A.) Projekt pn. „Rewitalizacja linii kolejowych nr 694/157/190/191 Bronów – Bieniowiec – Skoczów – Goleszów – Cieszyn - Wisła Głębce” jest obecnie jedynym projektem przygotowanym do złożenia w ramach naboru w RPO WSL 2014-2020 w związku z tym jest traktowany priorytetowo – wyjaśnia Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna, podkreślając - Dodatkowo projekt zyskał status dużego projektu i jest objęty wsparciem inicjatywy JASPERS. Obecnie prowadzone są intensywne prace z beneficjentem oraz przedstawicielami inicjatywy JASPERS w celu złożenia wniosku o dofinansowanie do końca października br. na cały zakres projektu.

Wicemarszałek zaznacza również, że jednocześnie prowadzone są rozmowy Urzędu Marszałkowskiego jako organizatora publicznego transportu kolejowego z przedstawicielami PKP PLK w celu opracowania jak najbardziej optymalnego modelu funkcjonowania ruchu pasażerskiego na linii Cieszyn-Goleszów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama