, sobota 15 sierpnia 2020
Lakma Sat z tytułem Firma Roku 2014
Z terenu powiatu cieszyńskiego prestiżowy tytuł oraz statuetka Dedala trafiły do firmy Lakma Sat z Cieszyna.  fot: Cz. BrachaczekDodaj do Facebook

Lakma Sat z tytułem Firma Roku 2014

SM
Lakma Sat Sp. z o.o. została "Firmą Roku 2014" ziemi cieszyńskiej w piątej edycji konkurs organizowanego wspólnie przez powiaty bielski, cieszyński, żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała.

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia statuetek odbyła się w piątek, 24 października w Bielskim Centrum Kultury. O przyznaniu nagród decydowała kapituła konkursowa, w skład której weszli starosta bielski, starosta cieszyński, starosta żywiecki, prezydent Bielska-Białej oraz prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej. Nagrodą w konkursie było przyznanie prestiżowego tytułu Firmy Roku 2014 oraz statuetki Dedala.

Przy ocenie pod uwagę brane były zarówno wskaźniki ekonomiczne takie jak zysk netto, wartość eksportu, wartość inwestycji ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjności, średnia płaca, wzrost zatrudnienia, ale również działalność na rzecz promocji regionu, działania proekologiczne, działalność sponsoringowa i charytatywna oraz działania na rzecz tworzenia stanowisk dla osób niepełnosprawnych. Kapituła uwzględniała także certyfikaty potwierdzające poziom metod zarządzania i kontroli jakości oraz wytwarzanych produktów i świadczonych usług.

Oprócz firmy Lakma Sat nagrody trafiły do firmy Wawrzaszek ISS Sp. z o.o. S.K.A., Prosperplast Sp. z o.o. S.K.A. oraz Mostmarpal Sp. z o.o. Nagrodę specjalną - Złotego Dedala 2014 dla najlepszej firmy subregionu południowego otrzymała firma Aqua S.A. Po raz pierwszy w historii konkursu wręczone zostały także dyplomy i statuetki dla firm, które wyróżniły się jako: "Przyjazna firma", "Dynamiczna firma", "Udana inwestycja", "Firma innowacyjna" oraz "Firma rodzinna". Tytuły te otrzymały firmy: TRW Steering Systems Poland z Czechowic-Dziedzic, Paged Meble z Jasienicy, Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielska-Białej, Zakład Wyrobów Metalowych Strumet ze Strumienia oraz Zakład Handlowy Zbigniew Janoszek z Bielska-Białej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama