, niedziela 13 czerwca 2021
Która droga pierwsza do remontu?
Lista remontowych potrzeb zadebiutowała ponad rok temu. fot: UM Cieszyn (zdjęcie poglądowe)Dodaj do Facebook

Która droga pierwsza do remontu?

DR
To ostatni moment kiedy mieszkańcy Cieszyna mogą przedstawić swój punkt widzenia dotyczący kolejności remontu cieszyńskich dróg. Mogą też zaproponować zupełnie nową drogę czy chodnik, który powinien się znaleźć na liście priorytetów.

Lista remontowych potrzeb zadebiutowała ponad rok temu. Chodziło o to by przyjąć stabilną kolejność realizowania inwestycji drogowych, a także dać możliwość zgłaszania uzasadnionych wniosków. W ubiegłym roku do cieszyńskiego magistratu wpłynęło ich kilkadziesiąt. Były one analizowane przez Miejski Zarząd Dróg, a następnie przedstawiane burmistrzowi do zatwierdzenia. Przy analizie MZD zwracało szczególną uwagę na to czy remont jest priorytetowy, według wcześniejszych założeń, następnie zaproponowało odpowiednie miejsce w kolejce dróg i chodników oczekujących na remont.

- Po doświadczeniu bezpośredniej współpracy z radnymi, którzy sugerowali remonty tych czy innych dróg, zdecydowałem się poszerzyć formułę, aby tak naprawdę każdy mieszkaniec mógł wpływać na to, która droga w jakiej kolejności powinna być remontowania. Oczywiście wpływanie nie oznacza ostatecznej decyzji, bo najczęściej jest tak, że każdy mieszkaniec chciałby mieć ten chodnik i tą drogę najbliżej siebie wyremontowaną. Ktoś musi czuwać nad całością. Tym czuwającym jest Miejski Zarząd Dróg, który konsultuje te kwestie z burmistrzem miasta - mówił na ostatniej konferencji prasowej burmistrz Ryszard Macura.

Priorytety nakreślone przez MZD, które zaznacza również burmistrz, to przede wszystkim: bezpieczeństwo, częstotliwość użytkowania danej drogi i znaczenie dla wizerunku miasta. - Ze względu na kwestie bezpieczeństwa przyspieszony został projekt budowy przejścia w ciągu ulicy Grodzińskiego nad Bobrówką. W minionym okresie przyspieszyliśmy decyzję o remoncie cząstkowym ulicy Katowickiej, czy budowę przepustów w okolicach ulicy Łącznej, Gwido-Langera w związku z przepływem Bobrówki, żeby uniknąć tam dodatkowego zagrożenia - dodaje burmistrz.

Aktualnie liderem listy jest ulica Głęboka, która jednak najpierw przejdzie budowę sieci ciepłowniczej. Dalej plasuje się ulica Kluckiego a następnie skrzyżowanie Bielskiej z Wiślańską. Pełną listę można zobaczyć na stronie www.um.cieszyn.pl. Należy jednak pamiętać, że obecna kolejność ma charakter roboczy. Znaczący głos w ustalaniu zmian w hierarchii mogą oddać mieszkańcy. Miasto wyznaczyło na to dwa terminy. Pierwszy z nich upływa jutro 31 marca. W kwietniu nastąpi weryfikacja i na początku maja możemy spodziewać się nowej poprawionej listy. Drugi termin przypada na 30 września br. Październik będzie czasem weryfikacji, której wyniki poznamy początkiem listopada.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

bardzo dobre pytanie , a właściwie dlaczego Korfantego od ronda do starych i jedynych świateł jest zajęta pod budowę ,gdybym ja miał ją zająć płcaiłbym duże pieniądze ,ciekawe ile pałci inwestor i dlaczego jest ona tak ważna dla Cieszyna, ciekawe dla kogo i kto zainwestował z władz tam pieniądze,ale się dowiemy/aa

Do remontu to będzie widoczna na zdjęciu nienazwana ulica między dworcem a rondem na Bielskiej (stary CPN). Na tej nowej drodze stoi ciężki sprzęt i rusztowania Galerii Stela. Jaki sens miało budowanie ulicy przed zakończeniem budowy Galerii, skoro teraz ta nowiutka droga jest niszczona?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama