, środa 11 grudnia 2019
Koleje Śląskie skrócą czas podróży na trasie Wisła-Katowice
Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 9 grudnia 2012 roku. fot: Tomasz BujokDodaj do Facebook

Koleje Śląskie skrócą czas podróży na trasie Wisła-Katowice

JM, MAT. PRAS.
W nowym rozkładzie jazdy 2012/2013 pociągi Kolei Śląskich będą kursowały na linii Katowice-Wisła o ok. 20 minut krócej. Przybędzie też pociągów w dni robocze. W planach jest również skomunikowanie ich z autobusami kursującymi między innymi w kierunku Beskidzkiej Trójwsi.

Już od grudnia średni czas jazdy do Wisły-Uzdrowiska wyniesie 1 godzinę i 57 minut. Na trasę w dni robocze wyjedzie więcej pociągów. Dodatkowy kurs przewidziano z Wisły o godz. 10.10 i z Katowic ok. godz. 13.50.

Poprawić ma się też dostępność Beskidów z innymi regionami Polski w dalekobieżnych relacjach krajowych. Jak chwalą się przedstawiciele Kolei Śląskich, skomunikowane w Katowicach połączenia z Warszawy do Wisły (pociąg ekspresowy i Kolei Śląskich) będą szybsze niż bezpośredni ekspres. W celu poprawy identyfikacji relacji turystycznych, pociągi kursujące do Wisły będą miały nazwy. Oprócz kursujących już "Stożka" i "Wisełki" pojawi się też między innymi "Równica" i "Czantoria".

- Spółka Koleje Śląskie planuje służyć regionowi i poprawiać jego sieć komunikacyjną, zwiększając jego atrakcyjność dla mieszkańców i turystów, zapewniając dogodne połączenia zarówno dla codziennych użytkowników kolei, jak i korzystających z niej sporadycznie - mówi Adam Warzecha, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie prowadzą również zaawansowane rozmowy nad poprawą dostępności miejscowości beskidzkich przez skomunikowanie pociągów z autobusami. Na przykład z Wisły Uzdrowiska w kierunku Malinki oraz Beskidzkiej Trójwsi.

- Spółka pragnie, by pasażerowie bez konieczności podróży samochodem mogli wygodnie i szybko dotrzeć z wykorzystaniem kolei do celu swojej podróży, nawet tam gdzie obecnie brakuje sieci kolejowej - dodaje rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No i co z tego, że z Katowic. A Cieszyniacy niech idą na piechotę, zresztą po co im do Wisły, w Cieszynie jest czyste powietrze zwłaszcza kiedy dmuchnie od Trzyńca.

Proponuję nazwy ew poc do cieszyna:ex(pos)"Ficek","Szczurek".Mogą być też nazwy byłych i obecnych starostów powiatu cieszyńskiego.

Zapomnieli dodać, że od grudnia na tych pociągach wycinają postoje np. w Katowicach Ligocie!

Nie da się na ten najwcześniejszy pociąg dojechać z Cieszyna do Skoczowa :( Tzn. mam na myśli pociąg do Katowic...

...a co z Cieszynem????????????????????????????????

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama