, sobota 23 marca 2019
Koleje Śląskie ogłosiły rozkład 2013/2014
Zgodnie z nowym rozkładem jazdy od 15 grudnia pociągi osobowe zatrzymywać będą się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Koleje Śląskie ogłosiły rozkład 2013/2014

JM
15 grudnia Koleje Śląskie, podobnie jak inni przewoźnicy, wprowadzają nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał przez rok.

Na początku rozkład jazdy Kolei Śląskich obowiązywać będzie do 8 marca. Później, ze względu na remonty torowisk prowadzone przez PKP PLK, pięć razy będzie ulegał zmianom. Zgodnie z nowym rozkładem jazdy od 15 grudnia pociągi osobowe zatrzymywać będą się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych, co ma ułatwić mieszkańcom mniejszych miejscowości dojazd do większych ośrodków.

Na trasie S6: Katowice - Tychy - Pszczyna - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Głębce od 15 grudnia Koleje Śląskie uruchomią w dni robocze dodatkową parę pociągów w godzinach popołudniowego szczytu: pociąg 49324 relacji Wisła Głębce - Katowice (odjazd o godz. 13.37, przyjazd o godz. 15:56) oraz pociąg 49317 relacji Katowice - Wisła Głębce (odjazd o godz. 16.28, przyjazd o godz. 18.48).

Ponadto pociągi poranne kończące/zaczynające bieg w stacji Wisła Uzdrowisko zostaną wydłużone do stacji Wisła Głębce. Niektóre pociągi będą kursować w wydłużonej relacji Wisła Głębce - Katowice - Gliwice (pociąg 49310/1, 49302/3, 49326/7). Zostanie także utrzymane popularne połączenie weekendowe relacji Częstochowa - Wisła Głębce i z powrotem (pociąg "Wisełka").

Na trasie S58 Czechowice-Dziedzice - Chybie - Zebrzydowice - Cieszyn w rozkładzie jazdy 2013/2014 zostanie zachowana dotychczasowa liczba połączeń na linii S58: na odcinku Cieszyn - Czechowice-Dziedzice cztery pociągi w dni robocze, trzy w dni wolne oraz Zebrzydowice - Czechowice-Dziedzice, odpowiednio - pięć i trzy. Relacje niektórych pociągów zostaną wydłużone do Bielska-Białej Głównej.

Pełny rozkład jazdy linii S6 znajduje się w Liniowym Rozkładzie Jazdy na stornie 25-26, a linii S58 na stronie 24.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratuluję mądrych decyzji, a mianowicie likwidacji lini Częstochowa- Lubliniec.... ciekawe czym będziemy dojeżdzać do szkoły, chyba piechtolotem..... żenujące, niech wracają Przewozy regionalne ....

Przewozy Regionalne już były i to przez wasze narzekanie je zlikwidowano. To że KŚ tak jeżdżą to nie ich winna a waszej Platformy Obywatelskiej na którą żeś cię głosowali, to oni całą kasę przeżarli na swoje i brakuje na połączenia kolejowe.

Proszę państwa, My jako CSMK walczyliśmy o normalne połączenia Cieszyna z Czechowicami na połączenia z Katowicami jak i przywrócenie połączeń Cieszyna z Bielskiem i do Goleszowa z Wisłą/Katowicami, odpowiedziano nam że miłośnicy kolei zawsze jakie kolwiek pociągi by chcieli, nawet te nie uzasadnione a o potrzebie danych połączeń powinno decydować miasto, co się okazało, w większość miasta upomniały się o połączenia, interweniowały 9 miesięcy wcześniej przed wdrożeniem nowego rozkładu jazdy, jak dowiedziałem się że w Cieszynie zostaje po staremu na zadane pytania do Kolei Śląskich dlaczego tak jest ? usłyszałem odpowiedź bo miasto nie interweniowało wystarczająco a więc nie jest tak potrzebne mieszkańcom naszych okolic te połączenia. Nie zależy wam wy ciepłe kluchy Cieszyńskie, kupcie sobie jeszcze pięć samochodów , busikami jeździjcie do szkół, pracy bo tylko na tyle was stać. Zero mobilizacji, jedyna rozrywka to siedzieć w domu i narzekać. Ja się już wyprowadziłem do małego miasta ale gdzie pociągi mam co godzinę bo mieszkańcy i władza o to walczyła i wywalczyła :-) :-) :-) !!!!!!.

Obecnie trzeba lobbować i szukać dojść do tych, od których coś zależy. Ale nasze władze wolą przecinać wstęgi i wygłaszać przemówienia, zamiast dbać o spawy dla nas najważniejsze. Na tym polu jest to kompromitacja i miasta i powiatu. Koniec kropka.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama