, poniedziałek 24 luty 2020
Kiedy McDonald's pojawi się w Cieszynie?
Przedstawiciele McDonald's Polska potwierdzili, że Cieszyn jest w obszarze zainteresowań firmy. fot: mcdonalds.plDodaj do Facebook

Kiedy McDonald's pojawi się w Cieszynie?

JAKUB MARCJASZ
W trakcie czerwcowej dyskusji nad absolutorium część radnych zarzuciła Mieczysławowi Szczurkowi, że swoją decyzją doprowadził do wstrzymania budowy restauracji McDonald's przy ul. Wiejskiej w Cieszynie, co skutkować ma "niepowstaniem kilkudziesięciu miejsc pracy". - McDonald's w Cieszynie powstanie - usłyszeli w odpowiedzi. Co na to przedstawiciele popularnej sieci?

Plotki na temat otwarcia w Cieszynie lokalu popularnej sieci fast-food pojawiają się co chwilę. Mieszkańcy wskazują nawet konkretne miejsca, gdzie otwarta miałaby zostać restauracja. Kilka lat temu, kiedy zamykano znaną restaurację Targową przy Starym Targu, część z nich mówiła, że kamienicą, gdzie się mieściła, interesuje się właśnie McDonald's. Inni wspominali o ul. Katowickiej lub ul. Stawowej. Temat pojawił się również podczas czerwcowej sesji rady miasta. Okazją była dyskusja poprzedzająca głosowanie nad absolutorium dla burmistrza.

- Wydanie błędnej decyzji dotyczącej warunków zabudowy inwestycji McDonald's przy ul. Wiejskiej, powodującej wstrzymanie procesu inwestycyjnego, a tym samym niepowstanie kilkudziesięciu miejsc pracy - zarzuciła Mieczysławowi Szczurkowi Halina Bocheńska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Cieszyna, która w imieniu Klubu Radnych "Niezależni" przedstawiła opinię na temat kolejnego roku urzędowania burmistrza.

W odpowiedzi, Mieczysław Szczurek tłumaczył, że decyzja była spowodowana ustaleniami zawartymi w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca. Jednocześnie ujawnił: - W czerwcu 2011 roku wydano warunki zabudowy pod restaurację McDonald's na terenie położonym pomiędzy ul. Katowicką a ul. Motelową, planując tę inwestycję jako komplementarną do planowanej w tym miejscu budowy stacji benzynowej Lotos. Tak więc restauracja McDonald's w Cieszynie powstanie - mówił w czerwcu burmistrz.

Co na to przedstawiciele McDonald's Polska? - Pragnę potwierdzić naszą wolę podpisania w najbliższym czasie umowy dotyczącej nieruchomości w Cieszynie z przeznaczeniem na wybudowanie na niej restauracji McDonald's. Z chwilą uzyskania tytułu prawnego do działki rozpoczniemy przygotowania zmierzające do wybudowania tego lokalu w roku przyszłym - czytamy w odpowiedzi przesłanej przez Dominika Szulowskiego z McDonald's Polska na nasze pytanie w tej sprawie.

Na razie przedstawiciele McDonald's Polska nie ujawniają więcej szczegółów na temat planowanej inwestycji (również tych dotyczących lokalizacji). Te mają być znane po pozyskaniu nieruchomości i przygotowaniu wniosku o pozwolenie na budowę.

Komentarze: (21)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Żryjcie, żryjcie - mniej was będzie;)

mac donald jest duży, tak długo, jak długo ludzie go robią dużym, a jak odejdą - to mac zniknie z mapy świata:-). apropo tekstu: ".. co skutkować ma "niepowstaniem kilkudziesięciu miejsc pracy"." zapomniano dodać, że z powstaniem maca, zniknie co najmniej kilkadziesiąt stanowisk pracy. SMACZNEGO WSZYSTKIM

Głowa boli od czytania tych bzdur...niby syf i badziewie w McDonalds, ale jak ktoś jedzie do Bielska, lub dzieciak na wyczieczkę, to do Maka obowiazkowo.Hejtowanie to nasz cieszyński sport obowiązkowy!Żaden nie przyzna,że McRoyal mu się śni po nocach.

Mieć u siebie Mc Donalda jakie to nobilitujące i promujące jednocześnie. Od razu w Cieszynie będzie bardziej metropolitalnie. Kłania się transkrypcja prawa Kopernika /gorsze wypiera lepsze/ Dla tych którzy będą się snobować przy mielonym i coca coli: cudze chwalicie swego nie znacie......Na 1000 % lepsze jedzonko dają w którejś z cieszyńskich knajpek /np. browar, żak, merkury czy np bazanowicki marlin/ Jak Obama chce jeść hamburgera to niech sobie je ! u siebie.

Nie smakuje - nie jeść
Akurat te cieszyńskie knajpy są antyprzykładem dobrego gotowania
a gorący Big Mac - palce lizać o każdej porze dnia i nocy!....:)
ps.
na marginesie, jeśli ty w zamian za drive-thru fast food proponujesz knajpę w centrum miasta albo w ogóle poza nim, to znaczy że jesteś albo lekko pomylony, albo masz w mieście knajpę

Pani radna absolutnie ma racje. . miejsc pracy bez watpienia przybedzie!! Nalezy sie jednak zastanowic jakim kosztem.Rodzice z dziecmi walkic beda na bulke z kotletem niewiadomego pochodzenia zagryzajac to "chipsami" popijajac energetyczna Cola a wszystko podane na plastykowej tacy;)
Tyłki w bez watpienia stana sie wieksze.Dobrym przykladem jest tutaj USA gdzie spoleczenstwo Uroslo do ranggi XXl.
Na swiecie widoczna jest teraz tendencja do zdrowego jedzenia wiec powiedzmy razem zdecydowanie nie!!!
Zapraszam wszystkich na youtube ogladnijcie sobie jak Mc D tuczy spoleczenstwo podajac coraz to wieksze porcje. . jak wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia.

Z Mc Donalds jest tak jak z aborcją czy antykoncepcją - nikt katoli nie zmusza do nich, ale oni po pierwsze chętnie sami korzystają, po drugie - żarliwie bronią innym dostępu.
Tajemnica poli i inni - cha wam w de, nie chcesz, nie żryj - od innych się odrydzykuj....

Święte Słowa

A Pani radna to na głowę upadła ? Ważniejszych spraw nie mają tylko kłócić się o śmiechu wartą inwestycję. Proponuję nierobom z rady miasta zająć się poważniejszymi sprawami bo kiedyś Was z budynku rady wywieziemy

Super jeszcze nam Syf - Donald potrzebny do szczescia. Niech go zrobia w budynku rady miasta bedzie prosciej !!!

Lepiej sie zajmij sprzątanie tego syfu co już jest w Cieszynie, lub siedź na swoim syfie zamiast pisać gupoty światło ćmiące. w podpisie .:Antymoher

Oj BURAKU - BURAKU !!!

Fajnie tak będzie o świcie wypić kawę, zjeść śniadanko w takim McDonald 'sie. Poliszynel jesteś zacofanym zgredem, nie wiesz co tracisz, przez takich mamy; to co mamy. Tak na marginesie! Może jesteś za PiSem? Jeżeli tak to wszystko już wiem o Tobie. Przez takich nie ma co parę km. McDonald'sów. W podpisie. : Antymoher.

ciekawe skąd ludzie maja kase mieć na kupowanie skoro każdy wie jakie jest bezrobocie w Cieszynie a etatów nie przybywa a zresztą w tym mieście praktycznie się coraz to mniej dzieje.

Moim zdaniem mieszkancy Cieszyna maja zbyt wysokie mniemanie o sobie! Odrazu by chcieli, zeby Cieszyn byl stolica Polski. Wszystko by chcieli miec. A Mcdonald jest siecia dla duzych miast i duzego ruchu, Cieszyn jest za maly na taka marke z renoma, opamietajcie sie Cieszyniacy - OPAMIETAJCIE SIE!!!

akurat jest to nieprawda, w małych miasteczkach w Niemczech są MCD w centrach miast.A tak a propo kawa w MCD jest najlepsza ,wszędzie taka sama, a w naszych kawiarniach za8-12 zł nieraz nie do wypicia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Właśnie przez takich wsteczników zacofanych Cieszyn cofa się w średniowiecze. W podpisie.: Antymoher

Czy to czasami nie jest lobbowanie?

no i na co nam to ?? zrec padline

A sio! Nie potrzebujemy kolejnego śmieciowego jedzenia!

Ale czym się tu zachwycać? . .

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama