, piątek 26 lipca 2019
Kanalizacja w Strumieniu i Zbytkowie
Pierwszy etap rozbudowy kanalizacji sanitarnej w Strumieniu i Zbytkowie ruszył początkiem września. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kanalizacja w Strumieniu i Zbytkowie

SM
Początkiem września ruszył pierwszy etap rozbudowy kanalizacji sanitarnej w Strumieniu i Zbytkowie. Rozpoczęcie prac było możliwe dzięki pożyczce w wysokości ok. 437 tys. zł, którą gmina zaciągnęła z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Jak informuje urząd gminy, prace związane z kanalizacją ruszyły zgodnie z harmonogramem i obejmują budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Sosnowej, Świerkowej, Letniej, Wiosennej, a także części ul. Wspólnej i 1 Maja w Strumieniu wraz z budową przepompowni sieciowej. Celem jest podłączenie minimum 30 budynków do sieci kanalizacyjnej.

Całkowity koszt realizowanej inwestycji wynosi ponad 900 tys. zł. Gmina finansuje ją ze środków własnych z wykorzystaniem pożyczki w wysokości około 437 tys. zł. Zakończenie prac zaplanowano na sierpień 2014 r.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Braw i dla Cybip

DALEKO IM DO CHYBIA

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama