, czwartek 12 grudnia 2019
Jeszcze w tym roku remont drogi z Kubalonki do Istebnej
1 grudnia 2009 roku zakończył się remont tzw. serpentyn - odcinka DW 941 z Wisły Głębiec na Kubalonkę. Teraz czas na remont drogi z Kubalonki do Istebnej. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Jeszcze w tym roku remont drogi z Kubalonki do Istebnej

KATARZYNA KOCZWARA
Długo wyczekiwany remont drogi wojewódzkiej 941 z Kubalonki do Istebnej powoli staje się faktem. Trwa składanie ofert przetargowych. Prace na odcinku 4210 m mają być ukończone do końca listopada.

Na tę wiadomość czekali wszyscy w regionie. Droga DW 941 na odcinku z Kubalonki do Istebnej to zmora nie tylko korzystających z niej mieszkańców gminy Istebna, ale także turystów. Zamiast rozkoszować się pięknymi beskidzkimi widokami, obecnie trzeba martwić się, by nie uszkodzić zawieszenia w samochodzie. - Zarówno Powiat Cieszyński jak i Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej wnioskowały do Zarządu Województwa Śląskiego o przeprowadzenie kompleksowej przebudowy drogi z Kubalonki do Istebnej, która ma strategiczne znaczenie dla rozwoju Trójstyku. Cieszymy się z faktu, iż w okresie poprzedzającym przygotowywanie pełnej dokumentacji technicznej na przebudowę drogi, Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW) w Katowicach podjął decyzję o remoncie nawierzchni, który w znaczny sposób przyczyni się do poprawy warunków podróżowania na tym odcinku - przyznaje Jerzy Nogowczyk, starosta cieszyński a także prezes Zarządu Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej.

Zadowolenia nie kryją sami mieszkańcy. - Jestem w szoku - mówi mieszkający na osiedlu Kubalonka Łukasz Calik i dodaje: - Oby efekt prac był pozytywny. Ten etap miał być od razu zrobiony.

Trwa składanie ofert. - 31 lipca ZDW w Katowicach ogłosił przetarg na wykonanie remontu DW 941 od przełęczy Kubalonka do Istebnej. Odcinek, który będzie remontowany liczy 4210 m. Otwarcie ofert zgłoszonych w przetargu nastąpi 16 sierpnia. Wadium dla firm, które zgłoszą oferty określono na 160 tys. zł. Roboty mają być wykonane do 30 listopada - informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy ZDW w Katowicach.

W ramach remontu zaplanowano następujące prace: frezowanie nawierzchni bitumicznej, ułożenie pakietu bitumicznego (podbudowa bitumiczna, warstwa wiążąca i warstwa ścieralna), roboty ziemne w miejscach poszerzenia drogi, wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem łamanym, regulacje pionowe urządzeń podziemnych (włazy, wpusty), roboty rozbiórkowe na chodnikach, czyszczenie elementów kanalizacji deszczowej, czyszczenie cieków i rowów przydrożnych, uzupełnianie poboczy, wykonanie oznakowania poziomego, wykonanie prac brukarskich (krawężniki, obrzeża, kostka brukowa).

Po wyłonieniu wykonawcy będzie wiadomo ile finalnie będzie kosztować remont 4,2 km odcinka drogi. - W jaki sposób ten remont będzie przebiegać? Czy będą objazdy? Czy wymienią przy okazji barierki? Czy mają plan awaryjny na wypadek wcześniejszego ataku zimy? Co z dalszymi etapami - pyta Łukasz Calik, który ma nadzieję, że drogowcy wyciągną wnioski z remontu odcinka drogi z Wisły Głębiec na Kubalonkę.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A co z odcinkiem Głębce (przy rozwidleniu do Łabajowa) do Głębce Kałuża?

W innych krajach to normalnosc w Polsce to CUD !

No cóż, zrobią byle jak i przez lata będą mieli pracę przy poprawianiu. Przetargi na drogi powinny być rozstrzygane tak, żeby prace ruszały wiosną, ale kto to bierze pod uwagę?

Hm do 30 listopada to już mogą być potrzebne pługi,z tego co wiem to temperatura przy której można kłaść asfalt nie powinna być niższa niż +10*dla asfaltu piaskowego i nie niższa niż 5* dla asfaltu lanego,oraz nie może być opadów,a październik i listopad są raczej miesiącami deszczowymi.
Mimo tego trzymam kciuki żeby się udało i żeby ten tor off roadowy został naprawiony.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama