, czwartek 9 kwietnia 2020
Jakiej organizacji przekazać 1% podatku?
W 2015 roku polscy podatnicy przekazali na rzecz organizacji pożytku publicznego 557,6 mln złotych. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Jakiej organizacji przekazać 1% podatku?

Ponad 557 mln zł przekazali polscy podatnicy na rzecz organizacji pożytku publicznego w zeznaniach podatkowych za rok 2014. Coraz popularniejsza forma wsparcia w postaci 1% podatku widoczna jest także w naszym regionie. W tym roku o wsparcie mieszkańców Śląska Cieszyńskiego zabiega blisko 50 organizacji.

W ubiegłym roku dofinansowanie działalności ze środków uzyskanych w ramach 1% podatku otrzymało w sumie 48 organizacji zarejestrowanych na terenie powiatu cieszyńskiego. Największe środki otrzymała Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat" z Cieszyna, na konto której wpłynęło prawie 69 tys. zł. Tuż za nią uplasowały się: cieszyńskie Towarzystwo Ewangelickie im. Ks. Franciszka Michejdy i Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej z Dzięgielowa (oba podmioty otrzymały ponad 66 tys. zł), Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty z Cieszyna (ponad 64 tys. zł), oraz Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego (nieco ponad 60 tys. zł).

W 2015 roku polscy podatnicy przekazali na rzecz organizacji pożytku publicznego 557,6 mln złotych. To 50 milionów więcej, niż w roku poprzednim. Do 47% (12,5 mln osób) wzrosła także liczba przekazujących.

Termin składania zeznań podatkowych umożliwiających wskazanie organizacji pożytku publicznego, która otrzyma 1% podatku mija 30 kwietnia 2016 roku. Zaktualizowany wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2015 dostępny jest tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama