, niedziela 31 maja 2020
Jak kanapka cieszyńska wywędrowała do Katowic
Sklep przed dworcem jest otwarty już od godz. 6.30, bo zaopatrują się w nie ludzie idący do pracy czy szkoły. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Jak kanapka cieszyńska wywędrowała do Katowic

MB
Jest to prawdziwie historyczna chwila: PSS Społem z Cieszyna zyskał pierwszego autoryzowanego dystrybutora swoich kanapek cieszyńskich ze śledziem, szynką i sałatką na Górnym Śląsku. W samym sercu Katowic przy dworcu głównym sprzedaż tych kanapek prowadzi mała jednoosobowa firma.

Słynne pyszne i niepowtarzalne kanapki prosto z Cieszyna trafiły na Górny Śląsk niedawno, bo z początkiem stycznia tego roku. Zaopatrzyć się w ten cieszyński przysmak można w sklepiku mieszczącym się tuż przed przed wejściem na dworzec PKP w Katowicach, od strony Placu Andrzeja. - Idealne dla firm, biur, zakładów, instytucji i osób prywatnych (urodziny, imieniny, rocznice, spotkania okolicznościowe i towarzyskie) - zachwalają towar katowiccy sprzedawcy na profilu portalu społecznościowego Facebook.com.

Poprosiliśmy o komentarz pracownika nowo otwartego sklepu w Katowicach, jak to się właściwie stało, że kanapka cieszyńska przywędrowała do serca Górnego Śląska. - Powód jest jeden: my te kanapki znamy i je uwielbiamy - mówi w rozmowie z naszą redakcją Marek Piotr. Jak się okazuje, cieszyński specjał PSS Społem jest znany zarówno mieszkańcom Zagłębia i Górnego Śląska. Jeszcze nie tak dawno temu mieszkańcy tych okolic jeżdżąc do Cieszyna na zakupy, poznali kanapki i nie mogli zapomnieć o ich niepowtarzalnym smaku. - A trudno do Cieszyna jechać za każdym razem, jak przyjdzie smak na kanapkę, więc przywieźliśmy je do Katowic. Teraz będzie bliżej - mówi Marek Piotr.

Punkt sprzedaży kanapek cieszyńskich jest dotąd jedynym autoryzowanym dystrybutorem kanapek cieszyńskich. A z inicjatywą do PSS Społem w sprawie sprzedaży w Katowicach wyszedł sam właściciel sklepiku. Kanapka w Katowicach kosztuje 1,95 zł, bo trzeba też pokryć koszty dowozu. Sklep przed dworcem jest otwarty już od godz. 6.30, bo zaopatrują się w nie ludzie idący do pracy czy szkoły. To oznacza, że po kanapki trzeba jechać jeszcze przed świtem, bo do katowickiego sklepiku dostarczane są codziennie świeże wyroby.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

w Zebrzydowicach robią lepsze i bogatsze

A czy mają do tego prawo... PSS Zebrzydowice?

Ten kto posmakuje CIESZYNSKIEJ kanapki,a zawsze bedzie od niej uzalezniony!!Ale zycze Wszystkim takiego uzaleznienia!!!

Pod warunkiem, że są to kanapki z baru Tempo koło dworca kolejowego w Czeskim Cieszynie !!!

Te ze Społem są niedobre, fuj

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama