, piątek 18 września 2020
Jak dostać kredyt konsolidacyjny przez internet?
Czy scalenie zobowiązań jest możliwe przez internet ? Przedstawiamy praktyczne porady dla osób rozważających zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Jak dostać kredyt konsolidacyjny przez internet?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kredyt konsolidacyjny pomaga uporać się z zadłużeniem w sytuacji, kiedy wysokość rat zaczyna przekraczać możliwości naszego domowego budżetu. Na jakie procedury należy się przygotować składając wniosek o kredyt konsolidacyjny?

Czy scalenie zobowiązań jest możliwe przez internet ? Przedstawiamy praktyczne porady dla osób rozważających zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny – charakterystyka

Konsolidacja to połączenie wszystkich zobowiązań w całość, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie wysokości rat i odciążenie domowego budżetu. Zaciągnąłeś pożyczkę na remont mieszkania, kupiłeś na raty sprzęt elektroniczny i dodatkowo masz na koncie kredyt odnawialny? Jeśli nie jesteś już w stanie terminowo regulować zobowiązań, rozważ kredyt konsolidacyjny. To narzędzie finansowe pozwoli Ci połączyć wszystkie kredyty, wydłużyć okres kredytowania i płacić w miesiącu tylko jedną, niższą ratę, zamiast kilku. Dzięki konsolidacji w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Korzystając z kredytu konsolidacyjnego można połączyć:

 • kredyty gotówkowe
 • kredyty ratalne,
 • kredyty odnawialne,
 • kredyty samochodowe,
 • karty kredytowe.

  Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

  Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem regulowanym przez przepisy ustawy Prawo bankowe, co oznacza, że klienci wnioskujący o scalenie zobowiązań muszą spełnić wiele kryteriów banku. Pierwszym z nich jest zdolność kredytowa – wskaźnik, dzięki któremu kredytodawca ustala, jaką kwotę zobowiązania będziemy w stanie spłacić. Przy ustalaniu zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę:

 • wysokość dochodów kredytobiorcy,
 • stałe zobowiązania i wydatki,
 • rodzaj zatrudnienia oraz formę umowy, na podstawie której kredytobiorca osiąga dochód,
 • liczbę osób na utrzymaniu,
 • stan cywilny i wiek.

  Oprócz tego bank sprawdza wiarygodność klienta na podstawie scoringu, czyli oceny punktowej sporządzonej przez BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Historia kredytowa klienta jest bardzo istotna – może przesądzić o decyzji w sprawie kredytu konsolidacyjnego. Bank prześwietla również bazy gromadzące informacje o osobach zalegających ze spłatą zobowiązań, wszystko po to, żeby ustalić wiarygodność kredytobiorcy.

  Jak wnioskować o kredyt konsolidacyjny?

  W dobie dynamicznie rozwijające się bankowości internetowej instytucje finansowe starają się minimalizować formalności i ułatwiać klientom składanie wniosków o kredyt. Obecnie wiele zobowiązań jest dostępnych bez wychodzenia z domu – wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu. Chcesz odciążyć domowy budżet, ale nie masz czasu na stanie w kolejkach w banku? Kredyt konsolidacyjny online jest jak najbardziej możliwy. Obecnie rozwiązania tego typu oferuje między innymi mBank czy Credit Agricole. Jak wygląda procedura wnioskowania o połączenie zobowiązań? Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej banku. We wniosku należy uwzględnić rodzaje kredytów do konsolidacji, wysokość rat lub kwotę pozostałą do spłaty, a następnie podać okres spłaty oraz dzień płatności rat. W dalszej kolejności klient podaje swoje dane osobowe oraz informacje o formie zatrudnienia i wysokości zarobków. Wniosek należy zatwierdzić, a następnie poczekać na wstępną decyzję banku. Umowę można podpisać w placówce banku lub innym wyznaczonym punkcie.

  Kredyt konsolidacyjny – ranking ofert

  Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to doskonała opcja w przypadku osób, którym zależy na odciążeniu domowego budżetu i płaceniu niższej raty. Warto jednak pamiętać o tym, że wydłużenie okresu kredytowania powoduje zwiększenie ostatecznych kosztów kredytu. Chociaż teoretycznie zostanie nam więcej w portfelu, to zobowiązanie będziemy płacić przez dłuższy okres. Żeby wybrać najlepszą ofertę konsolidacji i uniknąć zwiększonych kosztów, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Możemy także sprawdzić rankingi kredytów, np. narzędzia dostępne przez internet. Według serwisu totamoney.pl na początku stycznia 2020 roku na czele ofert kredytów konsolidacyjnych znalazły się propozycje PKO BP, BNP Paribas oraz Citi Handlowy.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  reklama