, poniedziałek 15 października 2018
Innowacyjny projekt regałów szufladkowych ZREMBUDu
Przed kilkoma dniami została opublikowana lista projektów, które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. fot: zrembud.com.plDodaj do Facebook

Innowacyjny projekt regałów szufladkowych ZREMBUDu

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Innowacyjny projekt regałów szufladkowych ZREMBUDu

zrembud.com.pl


Innowacyjny projekt regałów szufladkowych ZREMBUDu

zrembud.com.pl

„Za tych, co szaleni. Za odmieńców. Buntowników. Awanturników. Niedopasowanych. Za tych, co patrzą na świat inaczej. Oni nie lubią zasad. Nie szanują status quo. Można ich cytować, można się z nimi nie zgadzać; można ich wysławiać, można ich zniesławiać. Ale jednego nie można zrobić - nie można ich ignorować. Bo to oni zmieniają świat. Popychają ludzkość do przodu. I choć niektórzy mogą widzieć w nich szaleńców, my dostrzegamy w nich geniusz. Ponieważ to ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat... są tymi, którzy go zmieniają.” Walter Isaacson (z książki Steve Jobs)

Przed kilkoma dniami została opublikowana lista projektów, które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Znalazły się na niej innowacyjne produkty - dla których przeznaczono środki na badania i rozwój.
Nasz region może również pochwalić się firmą tworzącą innowacyjne rozwiązania, które otrzymały wsparcie w ramach NCBiR. Jest nią PPUH „Zrembud” Sp. z o.o. - firma o wieloletniej tradycji. Jej początki sięgają jeszcze lat 50. Przez te lata przeszła ona totalną metamorfozę swojej działalności od budowlanej poprzez logistyczną do tworzącej produkty, które pojawią się w sprzedaży w najbliższej przyszłości. W ramach programu NCBiR został wyróżniony projekt innowacyjnych regałów szufladkowych. Jest on zarejestrowany w Urzędzie Patentowym. Rozwiązanie to ma szansę w znacznym stopniu zmienić obecny sposób składowania towarów zarówno w mniejszych jak i dużych obiektach magazynowych. Dzięki niemu w porównaniu do najczęściej występujących w takich obiektach regałów tzw. rzędowych można składować o 30% więcej towarów, ich obsługa jest o 50% szybsza a droga wózka widłowego o 53% krótsza. Składowanie większej ilości towarów na mniejszej powierzchni rodzi dodatkowe zalety w tym: oszczędność energii koniecznej do ogrzewania jak i oświetlenia hali oraz mniejsze oddziaływanie na środowisko. Projekt ten jest bardzo wysoko oceniany przez branżę jak i uczelnie techniczne. Na pytanie redakcji do Prezesa Zarządu firmy co jest powodem sukcesu regałów odpowiedź jest następująca: jak większość nowych produktów pomysł na jego realizację zrodził się on z potrzeby. Bardzo się cieszę, że jego potencjał został dostrzeżony. Od pierwszej chwili gdy się pojawił bardzo wierzę w jego realizację i wdrożenie do sprzedaży. Przed pracownikami firmy jak i Politechniką Poznańską - gdzie będzie powstawać prototyp jeszcze dużo ciężkiej pracy. Wspólnie stanowimy jednak świetny zespół, który będzie tworzyć ten jak i kolejne produkty.

Cieszymy się, że nasz region zaznaczy się na mapie wynalazków. Gratulujemy firmie, która jak podkreśla jej Prezes jest bardzo mocno związana z naszym regionem i tutaj widzi swoje miejsce, choć sam projekt w dużej części będzie realizowany w Poznaniu.
Gratulujemy i liczymy na kolejne produkty, które będą rozsławiać naszą małą ojczyznę Śląska Cieszyńskiego w świecie!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama