, poniedziałek 18 stycznia 2021
II Kongres Kobiet: Kobiety po raz kolejny zabiorą głos
W przededniu wyborów II Kongres Kobiet w Cieszynie ma być też okazją do rozmowy o relacjach między rządzącymi a mieszkańcami miasta. Podczas Kongresu kobiety przedstawią swoje oczekiwania przed wyborami. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

II Kongres Kobiet: Kobiety po raz kolejny zabiorą głos

Już 6 września startuje w Cieszynie II Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego. Kobiety będą mogły wybierać z całego spektrum tematów imprezy od kształtowania swojego wizerunku, przez edukację, przedsiębiorczość i nowe technologie.

Najbliższy II Kongres wskaże na wartość wiedzy i proces uczenia się przez całe życie, przybliżając ofertę kształcenia w Cieszynie, akademickiej stolicy Śląska Cieszyńskiego. Na scenie Kongresu zasiądą reprezentantki władz cieszyńskich uczelni. Kongres, który ma miejsce we wrześniu, daje dodatkową możliwość podjęcia trafnych wyborów edukacyjno-zawodowych, bo to czas dodatkowej rekrutacji.

W przededniu wyborów II Kongres Kobiet w Cieszynie ma być też okazją do rozmowy o relacjach między rządzącymi a mieszkańcami miasta. Podczas Kongresu kobiety przedstawią swoje oczekiwania przed wyborami. Na scenę zostaną zaproszone prelegentki zajmujące się polityką. W czasie kongresu zostaną też przedstawione wątki wsparcia przedsiębiorczości kobiet przez instytucje regionalne i lokalne inicjatywy. Równie ważnym będzie temat nowych technologii służących kobietom, a także cyfrowej edukacji dla kobiet. Ze sceny kongresu wypowiedzą się liczne aktywistki ze Śląska Cieszyńskiego czy Zaolzia.

Podobnie jak w zeszłym roku II Kongresowi Kobiet będzie towarzyszyć Park Kobiet, który jest strefą wiedzy i rozrywki usytuowaną w przestrzeni Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie w trzech sferach: edukacja / nowe technologie, moda i uroda oraz zdrowie.

II Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego rozpocznie się 6 września o godz. 10.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Bezpłatne wejściówki uprawniające do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach są już do odbioru w kasie teatru. W dniu Kongresu zostanie też w teatrze rozdany program z dokładnymi godzinami poszczególnych części i z lokalizacją stoisk w Parku Kobiet.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Feministki tracą najlepsze lata na jałowe protesty przeciwko „męskim szowinistycznym świniom” - a potem jest już za późno. Jak przestrzega ludowe przysłowie: „nie pomoże puder, róż kiedy buzia(czy może coś innego) stara już”.

rafalala będzie?

Kto sponsoruje tę kuźnię wiedzy? Podatnicy czy tylko podatniczki?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama