, poniedziałek 6 kwietnia 2020
Groźnie w Powiecie Cieszyńskim. Silny wiatr nadal powoduje szkody
W Cieszynie najgroźniej było wczoraj. Z jednego z budynków, należących do Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie wiatr zerwał część pokrycia dachowego. fot: M.Pokrzywa PSPDodaj do Facebook

Groźnie w Powiecie Cieszyńskim. Silny wiatr nadal powoduje szkody

UM
Groźnie w Powiecie Cieszyńskim. Silny wiatr nadal powoduje szkody

„Sabina” to całkiem ładne kobiece imię, lecz gdy nosi je również szalejąca na Śląsku Cieszyńskim wichura, to zdecydowanie traci ono na swojej atrakcyjności. Już drugą dobę trwa usuwanie skutków gwałtownych wiatrów w naszym regionie. Cieszyńska Straż Pożarna od niedzieli odnotowała ponad 160 zgłoszeń z całego powiatu.

Walka z żywiołem na Śląsku Cieszyńskim jeszcze się nie zakończyła. Dzisiaj przed południem nad okolicą przetoczyła się nawałnica ze śniegiem i wiatrem. W Kończycach Małych strażacy zabezpieczają dom przy ul. Botanicznej, na który pochyliły się dwa pobliskie drzewa. Na jednym z osiedli w Wiśle, a także w Pruchnej przy ul. Kilisztwo twa usuwanie powalonych drzew, które blokują boczne ulice.

W samym Cieszynie najgroźniej było wczoraj. Z jednego z budynków, należących do Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie wiatr zerwał część pokrycia dachowego. – Doszło tam do zerwania poszycia dachu oraz dużych kominów wentylacyjnych na jednym z budynków kompleksu Uniwersytetu Śląskiego. Na skutek silnego wiatru na połowie dachu budynku, w którym znajduje się basen, poderwana została papa wraz z mocowanymi pod nią kominami wentylacyjnymi, okuciami oraz instalacjami odgromowymi. Działania zastępów OSP i PSP polegały na wykonaniu bezpiecznego stanowiska, z którego uszkodzone elementy były spuszczane na parking obok – poinformował st. kpt. Michał Pokrzywa, oficer prasowy cieszyńskiej PSP.

Straż Pożarna interweniowała na ul. Kraszewskiego gdzie na terenie należącym do Domu Dziecka wichura przewróciła dwa drzewa niszcząc ogrodzenia. Na tej samej ulicy drzewo przygniotło samochód. Na szczęście w środku nie było pasażerów. Na ul. Sienkiewicza nadłamała się iglica zabytkowej wieżyczki na jednej z kamienic, zagrażając przechodniom. Na ul. Wyspiańskiego oraz na Alei Łyska nad chodnikami pochyliły się drzewa. Wszystkie te zagrożenia usuwali strażacy wspólnie z pracownikami Miejskiego Zarządu Dróg. Jedyną osobą poszkodowaną w związku z żywiołem okazał się strażak, który skręcił nogę w trakcie prac przy uszkodzonym dachu budynku mieszkalnego przy ul. Zalesie w Górkach Wielkich.

W akcje usuwania szkód włączyły się również służby drogowe i pogotowie energetyczne. Trwa liczenie strat po wichurach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama