, niedziela 15 grudnia 2019
Grand Champion Festiwalu Birofilia 2011. Premiera w Warszawie
720 hektolitrów zwycięskiego piwa trafiło do blisko 218 tys. butelek o pojemności 0,33l. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Grand Champion Festiwalu Birofilia 2011. Premiera w Warszawie

JAKUB MARCJASZ
Grand Champion Festiwalu Birofilia 2011. Premiera w Warszawie

W Cieszynie, w dniu premiery Grand Champion 2011 dostępny będzie w pubie "Agora" oraz restauracji "Targowa". fot. mat. pras.

6. grudnia o godz. 18:00 odbędzie się ogólnopolska premiera Brackiego Grand Championa Festiwalu Birofilia 2011. Limitowana edycja piwa domowego, wybranego podczas tegorocznego Festiwalu Birofilia w Żywcu, trafia właśnie do ogólnopolskiej dystrybucji. Tym razem swoją premierę piwo będzie miało w Warszawie. W Cieszynie, na degustację Grand Championa zaprasza pub "Agora" oraz restauracja "Targowa".

Piwo receptury Jana Szały, zwycięzcy konkursu Piw Domowych podczas Festiwalu Birofilia 2011, uwarzone zostało przez mistrzów piwowarstwa Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie.

Najlepsze piwo domowe tradycyjnie już swój debiut będzie miało w Mikołajki. W tym roku premiera zwycięskiego piwa odbędzie się w restauracji "Sketch" w Warszawie, ul. Foksal 19, o godz. 18.00. Miejscem w Cieszynie, gdzie będzie dziś można spróbować Grand Championa 2011 będzie pub "Agora" (ul. Rynek 12) oraz restauracja "Targowa" (ul. Śrutarska 24).

Warzenie Brackiego Grand Championa Birofilia 2011 rozpoczęło się 13 października w tradycyjnych kadziach i otwartych zbiornikach fermentacyjnych cieszyńskiego browaru. Ostatecznie uwarzono 750 hl piwa, które leżakowało w tankach na zboczu Wzgórza Zamkowego, gdzie w temperaturze kilku stopni dojrzewało, a następnie trafiło do blisko 218 tys. butelek o pojemności 0,33l.

- Złocisty napój był warzony ze słodu pilzneńskiego, słodu z czeskich "twardych" odmian jęczmienia oraz słodu pszenicznego i orkiszowego. Te ostatnie mają zapewnić piwu drobną, puszystą i stabilną pianę. Czeski słód został użyty do podkreślenia słodowości piwa - mówi Sebastian Tołwiński, rzecznik prasowy Grupy Żywiec i dodaje: - Bracki Grand Champion Birofilia 2011 to jasne klarowne piwo górnej fermentacji o wysokim stopniu odfermentowania i zdecydowanym profilu chmielowym. Ma przejrzysty, jasnosłomiany kolor, jest lekkie i subtelne w smaku. Sposób warzenia tego piwa został oparty na wielowiekowej tradycji browarniczej Nadrenii Północnej Westfalii. Obecnie na polskim rynku nie ma seryjnego piwa, choć trochę podobnego do stylu, w którym został uwarzony Grand Champion Birofilia 2011.

Piwo Jana Szały już dziś dostępne będzie w sieci delikatesów Alma, w specjalistycznych sklepach z piwem oraz w wyselekcjonowanych restauracjach i pubach w całej Polsce, w tym w ponad dziewięćdziesięciu Piwiarniach Warki.

W Cieszynie, Grand Championa 2011, będzie można kupić w supermarkecie "EUROSPAR" (ul. Stawowa 54), sklepie "TINA" (ul. Przykopa 2) oraz dwóch sklepach PSS Społem: nr 79 - "Jaworowy" (ul. Ks. Tomanka 1c) oraz nr 34 - "Trojak" (ul. Regera 3).

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ale generalnie piwo to smakuje jak kazde przemyslowe piwo z dolnej półki
idalane dla fanów Harnasia i maksymalnie Żubra

pamiętajcie w brackim żywiec rządzi - niestety. fakt w cieszynie piwa brak, objechałem sklepy i się tylko wszędzie dowiedziałem, że nie ma.

Do sklepów w Cieszynie nie dowiezli, podobno w piatek ma być. Ja kupilem w targowej

Ad. Anoinim wyżej.
Czytał cały tekst?? przecież jest napisane: "W Cieszynie, Grand Championa 2011, będzie można kupić w supermarkecie "EUROSPAR" (ul. Stawowa 54), sklepie "TINA" (ul. Przykopa 2) oraz dwóch sklepach PSS Społem: nr 79 - "Jaworowy" (ul. Ks. Tomanka 1c) oraz nr 34 - "Trojak" (ul. Regera 3)."

rozumiem gdyby miało premierę w cieszynie, żywcu, no ewentualnie w stolicy województwa KAtowicah - ale w Warszawie - PO CO!?!??
mogli go chociaż w cieszyńśkich sklepach dać do sprzedaży, ale nie bo tylko ekskluzywna Alma jest godna...eh

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama