, niedziela 24 czerwca 2018
Górki Wielkie: Zamknięta droga i objazd
Ulica Z.Kossak stanowi główny dojazd do turystycznej miejscowości Brenna. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Górki Wielkie: Zamknięta droga i objazd

red.
Jak informuje Powiat Cieszyński 10 lipca br. od godziny 8:00 ulica Z. Kossak zostanie wyłączona z ruchu, a dokładniej odcinek od mostu nad rzeką Brennicą do obrębu skrzyżowania z ul. Bielską i Zalesie. Powodem jest rozpoczęcie zadania, które obejmuje przebudowę drogi powiatowej 2602 S. Z przyczyn technicznych oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa na czas zamknięcia wyznaczono objazd ulicą Sportową i Bielską.

Prace będą odbywać się następującymi etapami:

Etap I (zakładany okres trwania: od 10.07.2017 do połowy sierpnia):
Prace będą realizowane na odcinku od obrębu skrzyżowania z ul. Bielską i Zalesie do wjazdu do Ośrodka Sportowego SANGOS. Roboty będą wykonywane na całej szerokości pasa drogi w zakresie jezdni, pobocza, chodników i wjazdów (m.in. rozbiórki elementów ulic, korytowanie, wykonanie kanalizacji deszczowej, wzmocnienie podłoża - stabilizacja, podbudowy z kruszywa). Równocześnie na odcinku od mostu nad Brennicą do wjazdu do ośrodka SANGOS będą prowadzone roboty kanalizacyjne w poboczu ul. Z Kossak. W tym okresie nastąpią również utrudnienia w dojazdach do posesji (podczas robót kanalizacyjnych, dostaw materiałów), jak również okresowo całkowite wyłączenia drogi dla ruchu kołowego (m.in. na czas wykonania wzmocnienia podłoża) o czym na bieżąco z jednodniowym wyprzedzeniem będą informowani mieszkańcy. Przejazd na odcinku od mostu nad Brennicą do ośrodka SANGOS będzie odbywał się po istniejącej nawierzchni z kostki brukowej lub istniejącej podbudowie z kruszywa.

Etap II (zakładany okres trwania: od połowy sierpnia do końca sierpnia):
Prace będą realizowane od wjazdu do Ośrodka Sportowego SANGOS do mostu nad rzeką Brennicą. Zakres robót oraz utrudnienia w dojazdach do posesji będą analogiczne jak na etapie I. Dojazd do posesji od strony skrzyżowania z ul. Bielską i Zalesie będzie odbywał się po nowo wykonanej podbudowie z kruszywa.

Etap III (zakładany okres trwania: od końca sierpnia do końca września):
Prace będą prowadzone na całym odcinku ul. Z Kossak. Planowane jest wykonanie warstw asfaltowych nawierzchni jezdni, nawierzchni chodników i wjazdów, oznakowania poziomego i pionowego, robót wykończeniowych.

Ruch zostanie przywrócony prawdopodobnie w październiku br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama