, poniedziałek 9 grudnia 2019
Goleszów i PZN będą wspólnie działać
To już kolejne w ostatnim czasie porozumienie pomiędzy PZN a gminą z powiatu cieszyńskiego. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Goleszów i PZN będą wspólnie działać

MB
Podczas sesji Rady Gminy w Goleszowie 24 czerwca wójt gminy, Krzysztof Glajcar i prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner podpisali porozumienie, którego celem jest współpraca na rzecz rozwijania sportów narciarskich, a także budowa i modernizacja bazy sportowej, turystycznej i rekreacyjnej w Goleszowie.

To już kolejne w ostatnim czasie porozumienie pomiędzy PZN a gminą z powiatu cieszyńskiego. W marcu tego roku zostało podpisane porozumienie PZN i Wisły. W tamtym przypadku również głównym celem był rozwój sportów narciarskich i rozbudowa bazy sportowej i turystycznej w mieście.

Porozumienie między Goleszowem a PZN nie naraża żadnej ze stron na dodatkowe koszty, a jedynie pozwoli na wspólne działania w zakresie rozwoju sportu narciarskiego. Jednym ze wspólnych działań będzie promocja należących do gminy skoczni narciarskich K17 i K30, które dzierżawi Ludowy Klub Sportowy "Olimpia” Goleszów na cele szkolenia skoczków narciarskich. - Strony porozumienia zgodnie uznają, że najlepszą formą szeroko rozumianej promocji jest organizowanie na tych obiektach imprez krajowych i międzynarodowych znajdujących się w kalendarzu centralnym Polskiego Związku Narciarskiego - czytamy w treści porozumienia.

Zarządzanie skoczniami i dbanie na co dzień o stan techniczny skoczni i ich otoczenia będzie nadal po stronie LKS "Olimpia”, jednak jak wynika z porozumienia, PZN będzie wspierał w przyszłości współpracę wójta Goleszowa z samorządem województwa śląskiego w zakresie poprawy stanu technicznego oraz infrastruktury kompleksu skoczni.

Jak zapowiedział w trakcie sesji wójt Krzysztof Glajcar, gmina przymierza się do modernizacji goleszowskich skoczni, ale wiele zależy od możliwości pozyskania środków zewnętrznych na tę inwestycję. - Chciałbym, by skocznie w przyszłości wyglądały tak, jak chociażby w Wiśle Centrum. To takie moje marzenie - powiedział Glajcar. - Mam nadzieję, że zawarte dziś porozumienie da nam pewne możliwości, które pozwolą pozyskać środki zewnętrzne, na przykład od marszałka województwa śląskiego - dodał.

PZN będzie także wspierał Goleszów w zakresie opiniowania działań inwestycyjnych w zakresie infrastruktury sportowej i wspólnie z nim występował z wnioskami o dofinansowanie. Goleszów będzie mógł także liczyć na pomoc PZN w zakresie organizacji imprez sportowych, a także ich promocji.

Natomiast po stronie Goleszowa do ważniejszych zobowiązań należy m.in. wspieranie klubu narciarskiego działającego na terenie gminy, otwartość na nowe inicjatywy społeczne i działania inwestorów w zakresie sportu i uwzględnianie w planach zagospodarowania przestrzennego lokalizację narciarskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Gmina zobowiązała się także do udostępniania PZN posiadanych obiektów i urządzeń sportowych, co będą konkretnie regulować odrębne porozumienia.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Skocznia imienia Krzesztofa Glajcara, a reszta w gminie LEŻY.....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama