, niedziela 17 stycznia 2021
Gmina Wisła oficjalnie nowym właścicielem kąpieliska
Być może basen w Wiśle będzie znowu wyglądać tak, jak na powyższym zdjęciu, a wakacyjny kurort wreszcie będzie mieć długo wyczekiwane kąpielisko. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Gmina Wisła oficjalnie nowym właścicielem kąpieliska

MB/MAT.PRAS.
Jak poinformował wczoraj Urząd Miejski w Wiśle, 30 września w Warszawie doszło do długo oczekiwanego podpisania aktu notarialnego, na mocy którego Gmina Wisła przejmuje nieruchomość od Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, stając się właścicielem basenu. Daje to zielone światło na rozpoczęcie długo odwlekanych prac projektowych, a po nich remont obiektu.

- To duży sukces, gdyż wydawało się, że ta sprawa jest nie do załatwienia. Miasto przejmuje cenny teren w atrakcyjnej lokalizacji i wreszcie po półtora roku starań będzie mogło rozpocząć prace nad realizacją zadania polegającego na modernizacji kąpieliska - mówi z satysfakcją Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Baseny należące wcześniej do Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich (dawniej OS „Start), od lat popadały w ruinę. W 2011 zostały zamknięte. Właściciel terenu nie miał pieniędzy, by dokonać niezbędnej modernizacji obiektu, a brak kąpieliska spędzał sen z powiek mieszkańcom i turystom odwiedzającym Wisłę w okresie letnim. Teraz sytuacja ma się zmienić. – Konsekwentne stanowisko miasta i działanie w tej sprawie przyniosło pozytywny efekt, gdyż przejęcie terenu nareszcie zapala zielone światło dla uruchomienia tego obiektu. Możemy rozpocząć prace dokumentacyjne i projektowe – mówi gospodarz Wisły.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama