, środa 14 kwietnia 2021
Gmina Strumień rozbudowuje kanalizację
W postępowaniu przetargowym złożono jedenaście ofert. Już niedługo ma zostać podpisana umowa na realizację inwestycji. fot: strumien.plDodaj do Facebook

Gmina Strumień rozbudowuje kanalizację

JM
W 2014 roku ma zakończyć się pierwszy etap rozbudowy kanalizacji sanitarnej w Strumieniu i Zbytkowie.

Wartość inwestycji to blisko 1 mln 831 tys. zł. Gmina Strumień na realizację zadania zaciągnęła pożyczkę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokość blisko 1 mln 440 tys. zł. - Dodatkowe blisko 223,5 tys. zł na ten cel pochodzi z umorzenia poprzedniej pożyczki, którą otrzymaliśmy na termomodernizację bloku w centrum Strumienia - mówi burmistrz Anna Grygierek.

W postępowaniu przetargowym złożono jedenaście ofert. Już niedługo ma zostać podpisana umowa na realizację inwestycji. Prace, które mają zakończyć się w 2014 roku, obejmą ul. Sosnową, Świerkową, Letnią, Wiosenną oraz część ul. 1-go Maja i ul. Wspólnej.

To nie jedyna inwestycja związana z kanalizacją na terenie gminy Strumień. Pod koniec kwietnia zakończyła się modernizacja miejskiej oczyszczalni. Inwestycja kosztowała ponad 592 tys. zł.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

co tak drogo ? Bogata gmina

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama