, piątek 10 lipca 2020
Gmina Strumień: Remonty szkół
"Największym zadaniem inwestycyjnym jest termomodernizacja szkół w Zabłociu i w Bąkowie." fot: UG StrumieńDodaj do Facebook

Gmina Strumień: Remonty szkół

red.
Trwają remonty szkół w Gminie Strumień. Niektóre z nich zostały już zrealizowane, a pozostałe czekają na wykonanie. Jednak co jest największym zadaniem inwestycyjnym z zakresu oświaty?

W Zespole Szkół wykonano elewację bocznej ściany budynku oraz ogrodzenie pomiędzy Miasteczkiem Ruchu Drogowego, a terenem należącym do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu. Szkoła Podstawowa w Strumieniu zyskała kilka nowych okien, a w Gimnazjum wyremontowano komin. Wykonano również prace związane z wymianą rynny i montażem okuć kominów w przedszkolu w Drogomyślu. Wymieniona została wewnętrzna instalacja C.O. oraz kanalizacja wodna w Przedszkolu w Zbytkowie. Natomiast w Przedszkolu w Zabłociu przeprowadzony został remont systemu odprowadzania wód deszczowych z terenu placu zabaw. Wkrótce wykonane zostanie tam również ogrodzenie. Warto dodać, że już wszystkie place zabaw wyposażono w nowe urządzenia. W czasie wakacji przeprowadzane będą także drobne prace konserwacyjne we wszystkich placówkach oświatowych.

-Największym zadaniem inwestycyjnym jest termomodernizacja szkół w Zabłociu i w Bąkowie. Na ten cel z gminnego budżetu przeznaczone zostało 2 mln zł. W Zabłociu wykonano już prace zewnętrzne i realizowane są te wewnątrz budynku. W Bąkowie trwa docieplanie ścian zewnętrznych. Trwają również prace przygotowawcze związane z remontem dachu i przebudową wejścia do Zespołu Szkół w Drogomyślu- informuje burmistrz Strumienia Anna Grygierek na stronie Urzędu Gminy Strumień.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama