, środa 22 stycznia 2020
Gmina Strumień dołoży się do remontu
Gmina Strumień dołoży się do remontu kwotą w wysokości nieco ponad 167 tys. zł.  fot: UG StrumieńDodaj do Facebook

Gmina Strumień dołoży się do remontu

DR
Będzie remont fragmentu (1 km) drogi prowadzącej z Drogomyśla do Pruchnej. Chodzi o ulicę Główną w Drogomyślu, której zarządcą jest powiat cieszyński.

Gmina Strumień dołoży się do remontu kwotą w wysokości nieco ponad 167 tys. zł. To już drugie zadanie w tym roku realizowane przez powiat cieszyński, a wspierane finansowo przez gminę. Pierwszym była budowa chodnika w Bąkowie. Na to zadanie gmina przeznaczyła 130 tys. zł. Łącznie kwota przeznaczona na remonty zadań powiatowych z gminy Strumień wynosi prawie 300 tys. zł.

Na podobnej zasadzie odbywać się będą remonty nawierzchni w innych gminach. Do 30 sierpnia br. mają zakończyć się remonty w Górkach Wielkich – ul. Bielskiej i Szpotawickiej, w Skoczowie – ul. Dolny Bór, w Zarzeczu – ul. Podgroble, w Chybiu – ul. Bielskiej. Natomiast zakończenie kolejnych remontów jest przewidziane na 15 października br. Chodzi o ul. Główną w Simoradzu, ul. Główną w Lesznej Górnej, ul. Dworcową w Kończycach Wielkich, wspomnianą wcześniej ul. Główną w Drogomyślu oraz ulicę Graniczną w Kończycach Małych.

Łączna długość nawierzchni wyżej wymienionych dróg wynosi ok. 10 km, a ich wartość to ok. 5,6 mln zł finansowana z budżetu powiatu oraz udzielanych przez poszczególne gminy pomocy finansowych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama