, sobota 19 września 2020
Gmina Hażlach wojewódzkim liderem
Mamy dobrą informację dla użytkowników lokalnych dróg w gminie Hażlach. Do remontu idzie szereg ulic. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Gmina Hażlach wojewódzkim liderem

MAŁGORZATA BRYL
W Hażlachu rozpoczną się długo wyczekiwane przez mieszkańców remonty dróg lokalnych. Wszystko dzięki pozyskaniu niemałych środków zewnętrznych na inwestycje. - W mojej ocenie byliśmy wiodącą gminą w województwie odnośnie kwoty pozyskanych środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - mówi z dumą wójt Grzegorz Sikorski.

Mamy dobrą informację dla użytkowników lokalnych dróg w gminie Hażlach. Po staraniach samorządu tej gminy udało się zdobyć zewnętrzne środki finansowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na remont całego szeregu dróg lokalnych. - Przebudowie poddane zostaną drogi gminne: ulica Rudowska w Hażlachu i Zamarskach, ulice Sadowa w Hażlachu i Pilotów w Kończycach Wielkich, ulica Spacerowa w Kończycach Wielkich i ulica Sadowa w Zamarskach - wymienia Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach.

Łączny koszt powyższych remontów dróg w Hażlachu to ok. 4 mln 704 tys. złotych, z czego ponad 2 mln 993 tys. złotych pokryją środki unijne. Na liście operacji, które dostaną dofinansowanie z tego Programu, znalazło się 95 inwestycji w całym województwie śląskim. Gminie Hażlach udało się zdobyć środki finansowe na największą liczbę zadań. - Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w mojej ocenie byliśmy wiodącą gminą w województwie odnośnie kwoty pozyskanych środków - mówi w rozmowie z naszą redakcją Grzegorz Sikorski. Jak wyjaśnia wójt, w planach samorządu było jeszcze pozyskanie pieniędzy na remont ulicy Jasnej z Pogwizdowa, ta jednak będzie musiała poczekać z remontem, bo znalazła się już pod kreską zadań przeznaczonych do dofinansowania.

Remonty ulic: Sadowej w Hażlachu, Spacerowej w Kończycach oraz Sadowej w Zamarskach mają wystartować w maju 2017 roku i według planów będą skończone do końca 2017 roku. Remont ulicy Pilotów w Kończycach ma zacząć się w maju 2018 roku i zakończyć się do końca 2018 roku. Natomiast ulica Rudowska w Zamarskach i Hażlachu zacznie być remontowana już w listopadzie br., a z uwagi na duży zakres prac oraz konieczność dokonania podziałów geodezyjnych inwestycja będzie dwuetapowa. Ulica Rudowska ostatecznie ma być w całości wykonana na wiosnę 2019 roku.

To nie koniec inwestycji drogowych w Hażlachu. - Odnośnie Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej (dawne Schetynówki) gmina Hażlach jako jedyna gmina z powiatu cieszyńskiego pozyskała środki na przebudowę drogi, ulica Zamkowa w Kończycach Wielkich - informuje Sikorski. Pełny koszt tego zadania wyniósł ponad 197 tys. złotych, zaś dofinansowanie to blisko 99 tys. złotych. Inwestycja przy ul. Zamkowej została już zrealizowana.

Gminy w ciągu roku mogą przybudować 1 drogę ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, a powiaty ziemskie 2 drogi. Starostwo Powiatowe w Cieszynie również przeprowadza inwestycje z tego Programu, przebudowując drogi powiatowe, ulice Frysztacką oraz ulice Pikiety w Cieszynie.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Do @BMX
Taaa jasne wybrać na starostę. Wreszcie coś się ruszyło i już wójta chcesz starostą robić? Może fakt ulica Cieszyńska w Zamarskach byłaby zrobiona ale wtedy nasza gmina pozostałby ciągle wiochą gdzie diabeł mówi dobranoc!!! Niech każdy robi co do niego należy

Zamiast na wójta było go trzeba wybrać na Starostę to ulica Cieszyńska byłaby zrobiona

Pan wójt sam siebie ocenia, że jest super. Gratuluje samozadowolenia.

Hmmm, ulica Cieszyńska jest drogą powiatową więc Starosta tutaj powinien działać. Może mała petycja do starostwa w tym temacie by wam pomogła. W zasadzie wyremontowali ulicę Gumieńską to może i zrobią Cieszyńską? Powodzenia

Jestem ciekaw kiedy gmina Hażlach weźmie się za remont drogi Cieszyńskiej, która jest główną drogą łączącą Cieszyn z Zamarskami.
Nie dość, że pełna dziur, brak pobocza to na dodatek brak oświetlenia !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama