, niedziela 17 stycznia 2021
Gmina Hażlach weszła w posiadanie działki z przeznaczeniem na park rekreacyjny
Obok wyżej wymienionej działki, o powierzchni 1,1430 ha przebiega ścieżka zdrowia hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein, na której początkowym fragmencie trwają prace budowlane związane z budową boiska wielofunkcyjnego. fot: fot. halzach.plDodaj do Facebook

Gmina Hażlach weszła w posiadanie działki z przeznaczeniem na park rekreacyjny

MM/mat.pras.
Od pięciu lat wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski czynił starania, aby przejąć w formie darowizny położoną w sercu Kończyc Wielkich działkę znajdującą się pomiędzy zespołem pałacowo-parkowym a drewnianym kościołem pw. św. Michała Archanioła. Dzięki niedawnej uchwale Rady Powiatu Cieszyńskiego zabiegi te zostały uwieńczone powodzeniem.

Obok wyżej wymienionej działki, o powierzchni 1,1430 ha przebiega ścieżka zdrowia hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein, na której początkowym fragmencie trwają prace budowlane związane z budową boiska wielofunkcyjnego. Wzdłuż ścieżki zlokalizowane są także inne atrakcje takie jak nowo wybudowany Dom Sportowca, ławeczka Dobrej Pani, która upamiętnia ostatnią właścicielkę kończyckiego pałacu., a także siłownia plenerowa, naprzeciwko której leży działka, którą gmina otrzymała w darowiźnie. Ponad 200 metrów dalej położony jest zabytkowy zespół pałacowo-parkowy z Kaplicą Opatrzności Bożej.

- Myślę, że mało kto wierzył w moje słowa, że nie należy tracić nadziei. Po prostu należy rozmawiać i przekonywać w myśl sprawdzonej zasady, że kropla drąży skałę. Wkrótce staniemy się właścicielami kończyckiej działki, na której lokalna społeczność przy pomocy środków z funduszu sołeckiego zamierza rozpocząć w bieżącym roku budowę parku rekreacyjnego. Kto wie, może w przyszłości będzie to Park imienia Hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein - komentuje Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama