, poniedziałek 6 lipca 2020
Gmina Dębowiec ma szansę na inwestorów
Najbardziej atrakcyjnym miejscem jest dla niego Ogrodzona, gdzie miałby powstać nowy zakład produkcyjny wraz z magazynami.  fot: Gaj777Dodaj do Facebook

Gmina Dębowiec ma szansę na inwestorów

red.
Gmina Dębowiec otrzymała długo wyczekiwaną odpowiedź z Ministerstwa Rolnictwa Rozwoju Wsi. Pozwala ona dokończyć prace nad planem zagospodarowania przestrzennego dla całej gminy. Po tej decyzji odrolnionych zostanie 136 hektarów ziemi. To teren, którym od dłuższego czasu interesuje się inwestor.

Najbardziej atrakcyjnym miejscem jest dla niego Ogrodzona, gdzie miałby powstać nowy zakład produkcyjny wraz z magazynami. Jednak, aby urzeczywistnić zamierzenia, należy najpierw uchwalić plany zagospodarowania przestrzennego. Jedenastohektarowy teren, leżący w okolicy ulicy Przemysłowej, musi zostać odrolniony i przekształcony pod daną inwestycję. Przy okazji przekształcania terenu w Ogrodzonej odrolnione zostaną pozostałe działki na wniosek mieszkańców w całej gminie. Działania obejmą łącznie 317 hektarów. Otrzymanie takiej zgody nie było jednak łatwe. Pierwszą opinię wydała Śląska Izba Rolnicza, która zakwestionowała odrolnienie 75% wnioskowanego terenu. Później zostały naniesione poprawki i cała procedura musiała zacząć się od początku, co nieco spowolniło prace. Następnie dokument trafił do Marszałka województwa, który spojrzał bardziej przychylnym okiem i pozwolił na odrolnienie 40% powierzchni. Ostateczna decyzja należała do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który zezwolił na przekształcenie 136 hektarów. W chwili obecnej plan zagospodarowania wyłożony został do publicznej wiadomości. Możliwe jest, że już pod koniec września uchwała trafi na obrady Rady Gminy.

Inwestor podtrzymuje decyzję o nabyciu terenów w Ogrodzonej, co jest dużą szansą dla gminy, gdyż oznacza ona regularne zastrzyki finansowe w postaci podatków, które trafią do budżetu gminy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama