, czwartek 27 luty 2020
Gmina Brenna inwestuje w wodociągi
Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 października 2018 r. fot: UG BrennaDodaj do Facebook

Gmina Brenna inwestuje w wodociągi

red./mat.pras.
Kolejne domy w gminie Brenna zostaną przyłączone do systematycznie rozbudowywanej sieci wodociągowej. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 października 2018 r.

Po niedawnym podpisaniu umowy na budowę sieci wodociągowej dla 250 budynków w Górkach Wielkich, gmina Brenna rozpoczyna nową inwestycję. Tym razem, korzystając z istniejącego już wodociągu PE 110 mm przy ulicy Góreckiej, zostaną podłączone do sieci zabudowania zlokalizowane na ulicach: Góreckiej, Wiązowej i Leśników.

- Gmina Brenna robi wszystko, by stale poprawiać nie tylko warunki życia swoich mieszkańców, ale również, jako miejscowość turystyczna, pragnie dbać o złożony ekosystem na swoim obszarze. Władze Gminy Brenna starają się szukać rozwiązań, które pomogą zabezpieczyć środowisko przed degradacją. W końcu przyroda Beskidu Śląskiego to powód do dumy nie tylko dla mieszkańców Gminy; to także ważny atut dla odwiedzających ją Gości – podkreśla Urząd Gminy Brenna.

Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 października 2018 r. W tym czasie do sieci wodociągowej zostanie podłączonych 49 budynków z wymienionych wyżej ulic. W ramach prac inwestycyjnych władze zakładają zbudowanie na tym odcinku instalacji o długości 2450 m. Zaplanowano również dwa przyłącza na działki, zakończone studzienkami wodomierzowymi. Zgodnie z ofertą koszt robót wyniesie 1.000.696,43 zł brutto.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama