, piątek 5 czerwca 2020
Galeria handlowa w miejsce PKSu. Co na to cieszyńscy sprzedawcy?
Przedsiębiorcy z ul. Głębokiej nie obawiają się konkurencji ze strony centrum handlowego. fot: Agnieszka KaczmarczykDodaj do Facebook

Galeria handlowa w miejsce PKSu. Co na to cieszyńscy sprzedawcy?

JM
Nowy właściciel placu i dworca PKS w Cieszynie zamierza w tym miejscu wybudować galerię handlową. Póki co, cieszyńscy sprzedawcy, nie obawiają się jednak nowej konkurencji.

Nowym właścicielem części majątku zlikwidowanego przedsiębiorstwa zostało Biuro-Prawno Finansowe "Inwestor" z Białej Podlaskiej. Jego przedstawiciele zdradzają pierwsze szczegóły przyszłej inwestycji. - Utrzymanie funkcji dworca jest jednym z priorytetów podejmowanych działań. Zabezpieczenie wszystkich potrzeb lokalnej społeczności jest dewizą naszego przedsiębiorstwa. W porozumieniu z władzami lokalnymi planujemy zbudowanie na tym terenie galerii handlowej ze znanymi i popularnymi markami, których brakuje w Cieszynie. Obiekt ten będzie łączył funkcje dworca autobusowego z całym jego zapleczem na poziomie "zero" i z funkcją usługowo-handlową na pozostałych kondygnacjach budynku - mówi Katarzyna Dejneka z Biuro Prawno-Finansowe "Inwestor".

Nowy obiekt będzie składał się z trzech kondygnacji naziemnych i dwupoziomowego parkingu podziemnego. Całkowita powierzchnia galerii w fazie koncepcji wynosi ok. 22 tys. m2. Powierzchnia handlowa to około 11 tys. m2.

Ulica Głęboka to jedna z głównych i najbardziej reprezentatywnych ulic nad Olzą. Przy niej działają nie tylko kawiarnie i restauracje, ale też sklepy z artykułami spożywczymi, z odzieżą, obuwiem, biżuterią oraz kosmetykami. Sklepy codziennie odwiedzają nie tylko Polacy, ale i Czesi. Czy ich właściciele obawiają się nowej konkurencji? Z wypowiedzi osób prowadzących swoją działalność w tym miejscu od dwudziestu lat wynika, że nie.

- Proszę bardzo. Niech otwierają. Ludzie będą mieć pracę to i nam będzie lepiej. W "Zampolu" też miało powstać centrum handlowe. I co? Jeśli nowy właściciel liczy na zyski z wynajmu to może się zdziwić - mówi jeden ze sprzedawców, który swój punkt prowadzi od dwudziestu lat. Podobnych jak on na Głębokiej jest zaledwie kilku. Inni wypowiadają się jednak w podobnym tonie. - Powstanie centrum handlowego nic nie zmieni i na pewno nie spowoduje załamania handlu w Cieszynie. Z konkurencją trzeba żyć. W Bielsku-Białej kupcy też walczyli. Nas samych zachęcali do protestów. Teraz jest tam osiem centrów handlowych, cześć z kupców się do nich przeniosła, inni wypadali z rynku, inni działają dalej - mówi Jacek Góralik, właściciel sklepu z odzieżą. I dodaje: - Z centrami handlowymi można konkurować, może nie cenami, ale jakością usług, dostępnością, czy obsługą. Trzeba się dostosować lub znaleźć swoją niszę.

Pewności właścicieli z ulicy Głębokiej nie podzielają jednak sami mieszkańcy. - Nowe centrum handlowe? Jeśli tylko będzie ono z prawdziwego zdarzenia, to jestem jak najbardziej na tak! Co jednak będzie ze sklepami na Głębokiej? - zastanawia się Iwona Polak z Cieszyna, która często zakupy robi w centrach handlowych.

Budowa nowej galerii handlowej ma rozpocząć się wiosną 2013 roku i potrwać rok.

Komentarze: (15)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

what is there in that gallery. Please describe it clearly was it an art gallery or some other interesting things in it.
Regards,

Miejsce - biology coursework

No to będziemy mieć to co chcieliśmy, gdzieś w okolicach Warszawy założono sklep ze zdjęciami Moskwy, obroty miał
piękne bo około 50 tys. miesięcznie,
Pytanie tylko kto te zdjęcia i czy faktycznie kupował. Biznes był jednak czysty , obroty wykazano , podatek zapłacono,
a pieniążki legalnie wyprane już można było odpowiednio zainwestować.
Coś mi się wydaje , że w Cieszynie będzie i już jest podobnie, przykład - sklepy obuwnicze i inne na Głębokiej utrzymujące się
ze sprzedaży 1 pary butów dziennie.Sam czynsz to z reguły parę tysięcy miesięcznie , a gdzie reszta.

Moje Aniołki - do rychłego zobaczenia... w Piekle!!!

Żadnego Empika nie miało być. Dopiero będzie w nowej galerii przy ul. Korfantego.

Chyba miał być, bo czytałam o rekrutacji do pracy właśnie w Cieszynie, kilka lat temu.

Jo tobych Izbe Skarbową przerobił na galerię !!

To może wreszcie stanie się tak, że będzie można w naszej wiosce kupić porządne buty i majtki????

Jak jeszcze będą dłużej otwarte niż sklepy w Cieszynie to dlaczego nie

Zastanawiam się: gdzie będzie parking, jeśli z placu będą odjeżdżać autobusy? Czy tylko będzie dworzec w budynku, a miejsca na autobusy zabraknie? :>

A moze tak BUDYNEK ZUSU przerobic na centrum handlowe.

świetny pomysł brakowało nam w Cieszynie lokalnych galerianek...

Jak fajnie, Cieszyn bedzie miał nowe centra handlowe. Trzeba przerobić nie tylko dworzec PKS-u ale Termikę razem z tagrowiskami i dworcem PKP a i Zampolem. To byłby imponujący obiekt handlowy, setki tysiący metrów powierzchni handlowych, tysiące sklepów i sklepików kilka Empików stonek i Biedronek. Przewiązki łaczące tą mnogość obiektów, a może i podziemne tunele do kilkau podziemnych parkingów. To byloby suuuuuuuper!. I tylko gdzie niegdzie przemykający się emeryci z siateczką na zakupy, Jak to mówił niedoszły prezydent Białegostoku: ... już nic nie będzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SUPER pogratulowac wladza miasta !!!!

Ja nie będzie Empika, to ja tam nie chodzę... Mial już być lata temu na rynku. I co?

Będzie w Cieszynie tak jak jest obecnie w przeciętnym mieście powiatowym w Polsce, gdzie są 3 markety plus galeria sieciowych butików, która załatwia wszystkie potrzeby społeczności - biznes lokalny to w 50% lumpeksy, 30% apteki – 10% dogorywające w oparach sąsiadującego kebabu knajpki i w 10% jakieś pozostałe sklepiki.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama