, wtorek 10 grudnia 2019
Finał WOŚP 2017 w Cieszynie - znamy organizatorów!
Zgłaszanie wniosków na utworzenie sztabu Finału WOŚP 2017 będzie możliwe w terminie 17 października - 20 listopada br. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Finał WOŚP 2017 w Cieszynie - znamy organizatorów!

MAŁGORZATA BRYL
Znamy już organizatorów Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2017 w Cieszynie. Po tegorocznym niewypale w postaci braku Finału WOŚP nad Olzą, edycja przyszłoroczna zapowiada się na wydarzenie z niemałym rozmachem.

W 2016 roku po raz pierwszy od 14 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagrała w Cieszynie. Dotąd Finał organizowali harcerze z Hufca Ziemi Cieszyńskiej, niemniej podjęli decyzję o zaprzestaniu tej działalności, o czym poinformowali w oświadczeniu. Oprócz harcerzy żadna inna organizacja z Cieszyna nie podjęła się organizacji, więc skończyło się to brakiem jakichkolwiek wydarzeń nad Olzą, oprócz zaplanowanych zbiórek na ulicach i w szpitalu. Sprawa wywoła kontrowersje. Z kolei samorząd Cieszyna zorientował się dopiero w grudniu, że nie ma zainteresowanych organizacją wydarzenia, a wtedy było już za późno na nadesłanie wniosku o założenie sztabu WOŚP nad Olzą. Po Finale w 2016 roku burmistrz Cieszyna zapewnił, że taka sytuacja już się nie powtórzy. - Sadzę, że sympatycy tej wielkiej imprezy utworzą w tym roku sztab organizacyjny, a miasto Cieszyn udzieli temu przedsięwzięciu tradycyjnego wsparcia - poinformował w styczniu br. Ryszard Macura, burmistrz Cieszyna.

Zgłaszanie wniosków na utworzenie sztabu Finału WOŚP 2017 będzie możliwe w terminie 17 października - 20 listopada br. Sprawdziliśmy, czy są już zainteresowani organizacją wydarzenia w Cieszynie. Jak się okazuje, jest już organizatorka. - Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2017 roku organizowany będzie przez panią Joannę Wesoły - informuje nas Renata Karpińska z Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Joanna Wesoły to mieszkanka Cieszyna, która razem z mężem bezinteresownie zdecydowała się na to przedsięwzięcie. - To nasza oddolna inicjatywa, ale już dostaliśmy wsparcie od pana burmistrza Ryszarda Macury oraz Moniki Sikory-Monkiewicz dyrektor Domu Narodowego w Cieszynie. A sztab WOŚP będzie ulokowany właśnie w Domu Narodowym - mówi w rozmowie z naszą redakcją Joanna Wesoły. - Nie chcieliśmy, żeby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ominęła Cieszyn w ten szczególny dzień, dlatego podjęliśmy się organizacji - dodaje. W przedsięwzięcie mają zaangażować się także jako wolontariusze harcerze z Hufca Ziemi Cieszyńskiej.

Jak zaznacza Joanna Wesoły, szczegóły programu Finału WOŚP 2017 w Cieszynie zostaną zaprezentowane na konferencji prasowej w Domu Narodowym, która ma odbyć się już w listopadzie. Niemniej, jak dowiaduje się nasza redakcja, w planach m.in. są: koncerty i atrakcje na płycie rynku, podczas których będzie prowadzona zbiórka pieniędzy do specjalnych kolorowych puszek WOŚP. - Pracuję w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, dlatego postarałam się o zorganizowanie dzieł sztuki powstałych w Instytucie, które zostaną wystawione na licytację. Ponadto na cieszyńskim rynku staną stragany, w których będzie prowadzona sprzedaż szklanej biżuterii i witraży, które również wykonują pracownicy Instytutu Sztuki. Wszystkie zgromadzone w ten sposób fundusze w całości zostaną przekazane na WOŚP - wyjaśnia w rozmowie z nami Joanna Wesoły. - W planach mamy również warsztaty dla dzieci i młodzieży, które poprowadzą w Domu Narodowym na co dzień pracujący tam instruktorzy, między innymi będą zajęcia baletowe i ceramiczne. Chcemy wytworzyć cudowną i ciepłą atmosferę na cieszyńskim rynku, mimo że to będzie środek zimy, i zachęcić do wspólnego świętowania oraz udziału w zbiórce pieniędzy jak największą liczbę mieszkańców naszego miasta - dodaje Joanna Wesoły.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 r. W ciągu 24 lat Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która co roku na początku stycznia organizuje finałem WOŚP, zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln zł.

Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratuluję Asia zaangażowania. Autorom niektórych komentarzy pozostanie rzucić na tacę. Na pewno zostaną odpowiednio spożytkowane.

Nie daję na owsiaka !!! Nie będę wspierać jego rodziny i znajomych!

To dlatego Pan Owsik byl w Cieszynie z wizyta robocza !!!!!

Czyli znowu prywatna impreza odbędzie sie na koszt podatnika. Smutne.

Smutna to jest twoja logika :(

Prywatna impreza... nie życzę, aby musiał Pan korzystać ze sprzętu fundowanego przez WOŚP, ale on jest i służy ludziom w całej Polsce.. Z pieniędzy podatników?? W jaki sposób? Czy Pan w ogóle rozumie, na czym polega taka zbiórka? Nikt nie każe się Panu przyłączać i dawać jakiejkolwiek sumy.

Nie ma żadnego sprzętu WOŚP. Jest sprzęt państwowy, bo to państwo zbiera samo na siebie za pośrednictwem Owsiaka. WOŚP pełni rolę firmy eventowej, przez która płyną wszystkie pieniądze ze zbiórki zorganizowanej przez państwo. WOŚP własnymi siłami nie byłaby w stanie zrobić zbiórki w całej Polsce. Nie jest to wiec impreza charytatywna, gdyż charytatywność cechuje prywatna incjatywna, a Owsiak bez udziału państwa nie istnieje.

"Chcemy wytworzyć cudowną i ciepłą atmosferę na cieszyńskim rynku, mimo że to będzie środek zimy"
Mam wrażenie, że może się to udać (!) osobliwie, gdyby „dziewuchy” z tzw. czarnego protestu nie tylko licytowały wspomniane "dzieła sztuki" ale również swoim śpiewem i tańcem ubogaciły tę niepowtarzalną noc.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama