, środa 25 grudnia 2019
Festiwal Bez Granic zawiesza działanie
Organizatorzy zaznaczają, że nie jest to równoznaczne z końcem tej imprezy teatralnej o wieloletniej imponującej historii.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Festiwal Bez Granic zawiesza działanie

RED.
Już w czerwcu miała odbyć się 27. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Bez Granic”. Jak jednak informuje organizator, w tym roku zabrakło pieniędzy na „organizację imprezy na odpowiednim poziomie”. Czy Śląsk Cieszyński straci kolejny festiwal?

Stowarzyszenie Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka Oddział Regionalny w Cieszynie i Stowarzyszenie Puda z Czeskiego Cieszyna wydały wczoraj komunikat, informując że Festiwalu „Bez Granic” w tym roku nie będzie.

- Planowana na czerwiec 2016 roku 27. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic nie odbędzie się z braku wystarczających środków finansowych - czytamy w tym komunikacie. - Mimo pozyskania grantu z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz ze środków samorządów miejskich i powiatowych oraz ministerstwa kultury Republiki Czeskiej nie jesteśmy w stanie zorganizować tegorocznego festiwalu na odpowiednim poziomie - czytamy w dalszej części tego komunikatu.

Organizatorzy zaznaczają, że nie jest to równoznaczne z końcem tej imprezy teatralnej o wieloletniej imponującej historii. - Jesteśmy przekonani, że sytuacja ta ma charakter przejściowy i w kolejnych latach kontynuacja tradycji polsko-czesko-słowackich spotkań teatralnych nad Olzą będzie możliwa - podają w komunikacie.

Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kiedy napiszecie o skandalicznym zachowaniu radnych CRSu (były KWW Andrukiewicza), którzy chcą za darmo oddać wiadomo komu majątek miasta warty 6 mln?I jeszcze, by przez 3 lata miasto remontowało i utrzymywało fundację? Choć już raz wyremontowało te budynki. Jakoś cisza w tym temacie, a radni CRSu rozpoczęli spłacanie swojego długu.

Absurd. Poczytaj dokładnie a potem pisz te bzdety.

Igor daj se luzu bo nie kumasz tematu.

i bardzo dobrze, niech se z biletów nazbierają, a jak nie to niech spadają!

Ale chyba jest napisane, że dostali środki miejskie i powiatowe. Każdy pretekst jest dobry, by ponarzekać.

szkoda

szkoda

Przypominam sobie, że już w zeszłym roku festiwal borykał się z brakiem kasy. Lepiej w takiej sytuacji zawiesić festiwal niż staczać się coraz niżej.

Wybaczę brak festiwalu, jeśli przywrócą połączenia kolejowe. Połączenie bezpośrednie z Katowicami - absolutna konieczność!!!!

Nie ma festiwalu dla dzieci, ale są marsze wspierane przez burmistrza i Dom Narodowy! No to już wiemy gdzie poszły te pienądze. Na dobre zmiany! Tyle lat tradycji!!! Wstyd na całą Polskę Cieszynie!!! Moje dzieci zawsze brały udział w festiwalu. Podsumujemy to w wyborach 2018!

Brawo! Po co nam jakieś festiwale? Zamiast tego Dni Chrześcijaństwa i Marsze dla życia! Oto prawdziwa twarz obecnej władzy

Niekompetencja burmistrza oraz rady miejskiej sięga już zenitu. I nie ma na to żadnego wytłumaczenia!

A to burmistrz organizował dotychczasowe fest owale. Nie wiedziałem.

Dobra zmiana - ratusz w zamian zasponsoruje religijne capstrzyki.
Tak oto Cieszyn podnosi się z kolan i wali głową w sufit.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama