, wtorek 2 marca 2021
Dzieci wymalowały ciszę dla Górnego Boru
Na S52 rozpoczęła się budowa ekranów akustycznych.  fot: Google MapsDodaj do Facebook

Dzieci wymalowały ciszę dla Górnego Boru

DR
Jeszcze w tym roku wzdłuż drogi S52 w Skoczowie, mają pojawić się panele akustyczne. To efekt działań, w których czynnie brały udział dzieci z osiedla Górny Bór, a także sołtys miejski Tomasz Pszczółka. W końcu otrzymał on odpowiedź zadowalającą mieszkańców osiedla – rozpoczęła się budowa ekranów akustycznych, wraz z ukończeniem tego zadania powinien zniknąć uciążliwy hałas dochodzący z oddalonej o około 300 metrów drogi szybkiego ruchu.

Co ciekawe, o panelach w Skoczowie zrobiło się głośno za sprawą dzieci. Najmłodsi mieszkańcy Górnego Boru namalowali około 180 prac plastycznych, przedstawiających ich miejsce zamieszkania, drogę szybkiego ruchu i upragnione panele akustyczne. Prace zostały wówczas wysłane wraz z listami m.in. do byłej premier Beaty Szydło, Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka, Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztofa Kondraciuka, wojewody Jarosława Wieczorka i byłego marszałka Wojciecha Saługi. W odpowiedzi nadeszły słowa wsparcia, a także sygnał z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, że prawdopodobnie pomiary w Skoczowie zostaną powtórzone. Wcześniej zostały one wykonane w 2011 roku, jednak ze względu na spory upływ czasu i zamianę przepisów, należało je odnowić. Tak też się stało w ubiegłym roku. Dzisiaj wiemy, że akcja powinna zakończyć się sukcesem. Znana jest ponadto data planowanego zakończenia prac – 14 sierpnia 2019 roku. Zadanie będzie polegało na przebudowie istniejących fragmentów i dobudowaniu nowych. Część ekranów będzie posiadać wypełnienie pochłaniające z paneli aluminiowych, a część wypełnienie przeźroczyste. Rozwiązania będą podobne do tych już występujących w tym rejonie. Dodatkowo w ramach zadania wykonane zostaną elementy odwonienia i urządzenia bezpieczeństwa – wyjścia ewakuacyjne, schody skarpowe, bariery ochronne.

Pierwsze kroki podjęto już 10 stycznia, wdrażając nową organizację ruchu polegającą na zajęciu pasa awaryjnego oraz prawego pasa ruchu. Wykonawca ma prowadzić roboty maksymalnie na trzech odcinkach S52 jednocześnie, a długość zajmowanych pasów ruchu i pasa awaryjnego nie powinna być większa niż 500 metrów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama