, czwartek 21 stycznia 2021
Dobre wieści dla Bukowej w Wiśle
Do Starostwa Powiatowego w Cieszynie wpłynęło pismo dewelopera z prośbą o wstrzymanie procedury starania się o pozwolenie na budowę.  fot: FJDDodaj do Facebook

Dobre wieści dla Bukowej w Wiśle

UM
Do Starostwa Powiatowego w Cieszynie wpłynęło pismo dewelopera z prośbą o wstrzymanie procedury starania się o pozwolenie na budowę.

Janusz Stasica, naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa w dniu dzisiejszym potwierdził tą informację o złożonym piśmie przez dewelopera.
Co to oznacza? Na razie niewiele wiadomo. Deweloper nie odpowiada na telefony i zadawane pytania. Czy jednak mieszkańcy Wisły i mieszkańcy samej ul. Bukowej mogą odetchnąć z ulgą?

Jak podaje UM Wisły - Taki krok może być przełomem, jeśli chodzi o inwestycję apartamentową na zboczach Bukowej, która budzi wiele emocji u części mieszkańców Wisły. W piśmie skierowanym do inwestora 10 marca 2020 roku, burmistrz Wisły Tomasz Bujok pisze, że zawieszenie postępowania w starostwie powinno zostać przeprowadzone "w celu wyjaśnienia licznych wątpliwości powstałych na etapie wszczęcia przedmiotowego postępowania".

- Ta inwestycja budzi wiele emocji i kontrowersji. Na tym etapie innej prawnej możliwości na wstrzymanie wydania pozwolenia na budowę nie było, dlatego zaprosiłem inwestora na spotkanie, na którym poprosiłem go o zawieszenie postępowania w Starostwie. Dzięki temu będzie czas, żeby spotkać się z mieszkańcami, przedstawić warunki obu stron i spróbować wypracować kompromis na temat inwestycji - mówi Tomasz Bujok.

Teraz wiślański samorząd chce zorganizować spotkanie z mieszkańcami i inwestorem, na którym przedstawione zostaną argumenty obu stron i które ma doprowadzić do wypracowania kompromisu. Termin spotkania zostanie wyznaczony do dwóch tygodni.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama